2016’da hangi sektörlere atama olacak?

0
1678

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısı görüşüldü. Maliye Bakanı Naci Ağbal, komisyondaki sunumunda büyük bir kısmı 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'na bağlı cetvellerle ilgili olmak üzere özellik arz eden bazı düzenlemelerin bulunduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

-2016 yılı için açıktan atama sayısı 55 bin olarak belirlenmektedir.

– 2016 yılının ilk üç ayında merkezi yönetim kapsamındaki idarelerin satın alabilecekleri toplam taşıt sayısı 500 adet olarak öngörülmektedir ancak kurumların geçici bütçe döneminde taşıt satın almamaları hususunun daha doğru olacağını düşünmekteyiz." Ağbal ayrıca 2016 yılı için öngörülen 55 bin atamanın 30 binin şubatta yapılacak öğretmen ataması olduğunu belirterek, "Acil ve ivedi açık atama talepleri dışında kalıcı bütçe çıkana kadar kalan atama kontenjanını ihtiyatlı kullanacağız" dedi.

Vaatler geçici bütçede

Ağbal "Geçici bütçede bir af kanunu düzenlemesi yani bir vergi düzenlemesi veya vergi politikalarında değişiklik ihtiva eden bir yaklaşım söz konusu değil. Açıklanan eylem planları içinde yer alan konuları ödenek tavanlarını belirlerken dikkate aldık" dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.