Anlık çeviride dijital devrim: Early Birds

Teknoloji şirketi Waverly Labs’ın dil farklılıklarını ortadan kaldıran yeni cihazı Early Birds’ü tanıttı.

0
2773

Yabancı bir ülkede veya dilini hiç bilmediğiniz insanlar arasında kaldığınızı düşünün, ne söylediklerini anlayabiliyorsunuz, ne de size söylenilenleri anlayabiliyorsunuz. Veya yabancı bir ülkede sokakta aylak aylak gezerken, karşınızda ruh eşinizin çıktığını düşünün. Ama ne o sizin ne dediğinizi anlıyor ne de siz onun ne söylediğini anlıyorsunuz.

early-birds2

Her ne kadar kulağa korku filmlerinden veya başlamadan biten romantik komedilerden fırlamış bir sahne gibi dursa da bu durum birçoğumuzun başına gelmiştir. O an mutlaka teknolojinin bir anda gelişip, Baba – oğul Anakin ve Luke Skywalker’ın 2.500 dil bilen protokol robotu C-3PO’yu mutlaka yanınızda istemişsinizdir. Ama bırakın 2.500 dili, arama motorlarının sunduğu çeviri araçlarının sonuçlarıyla dil bilmeyenleri yerin dibine sokacak programların var olduğu bir dünyadayız.

Geleceğe yön verecek teknolojiler için tıklayın!

Her şeye rağmen, Teknoloji şirketi Waverly Labs’ın dil farklılıklarını ortadan kaldıran yeni cihazı Early Birds gibi herkese lazım olan teknolojik aletler ile birden olmasa da yavaş yavaş bu sorunlarımızı ortadan kaldırıyoruz. Şimdilik sadece Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce dil desteği bulunan Early Birds 249 dolardan 299 dolar arasında değişen fiyatı ile raflarda yerini aldı.

early-birds3

Kulak içi çeviri cihazı olan Early Birds, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce arasında eş zamanlı çeviri yapabiliyor. Sarı kırmızı ve siyah olarak 3 ayrı renkte sunulan Early Birds’ü kullanmak için bir akıllı telefon, 2 kulaklık ve internet bağlantısı gerekiyor. Bu sayede karşınızdakinin söylediklerini algılayan Early Birds’e yakın zamanda Arap ve Slav dilleri de eklenecek.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.