‘BABA’ borsaya fena geldi

0
2838

Çinli e-ticaret devi Alibaba, BABA sembolüyle New York Borsası'nda işleme açıldı. Hisse açılır açılmaz 68 dolardan 92 doların hemen üzerine fırladı.

Gün boyunca dalgalı bir seyir izleyen hisse, yüzde 50'ye yakın değerlendikten sonra kısa bir süreliğine 90 doların altına geriledi.

Hisse gün sonunda yüzde 38 değerlenerek, 90 doların üzerinde kapandı. Hissenin işlemlere açıldığı ilk 15 dakikada 127 milyon hisse el değiştirdi. Finansal danışmanlık şirketi AlphaOne Capital Partners'ın idari direktörlerinden Dan Niles, "Bu seviyede hisse oldukça değerli. Beş yıllık süreci değerlendirdiğinizde, şirketin büyüklüğünü iki katına çıkarma potansiyeli çok net ve böylece hisse de değerlenecek" dedi.

EK HİSSELER SATTI

Alibaba'dan dün yapılan açıklamada yoğun talep nedeniyle halka arz sonrasında 45 milyon adet ek hissesinin satıldığı, bu şekilde şirketin halka arz değerinin 25 milyar dolara çıktığı ifade edildi. Alibaba, halka arzının ilk gününde hisse satışlarından elde ettiği 22 milyar dolara yakın gelirle dünyanın en değerli şirketleri arasına adını yazdırdı

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.