Barclays’e göre ‘parti’ artık bitti

0
2911

Analistler, Wall Street’te partinin bittiğine işaret etti.

cnbce.com'da yer alan habere göre; İngiliz Barclays bankasının analistleri yayımladıkları son raporda, Wall Street’te yüksek kazanç döneminin sona erdiğine işaret etti. Araştırmanın analistlerinden Jonathan Glionna, “ABD borsaları konut krizinin geçmesinin üzerinden geçen son beş yılda dikkat çeken bir yükseliş yaşadı. Avrupa’da yaşanan borç krizi, devam eden parasal genişleme paketleri sayesinde S&P 500 tarihinin en yüksek seviyelerine çıktı” dedi.

PARTİ BİTTİ, DÜŞÜŞE GEÇİYORLAR

Glionna, “Biz, ABD borsalarının mevcut durumların yeteri kadar fiyatlanmasının etkisiyle, ekonomideki iyileşmeyle başlayan ralliden çıkıp, daha düşük kazançların elde edileceği bir döneme girdiğini düşünüyoruz. Parti bitti” diye devam etti. S&P 500, krizin patlak verdiği 2009 yıllarından bu yana yüzde 190 yükseldi, 2012’den bu yana da yüzde 50’nin üzerinden değerlendi.

EKONOMİ DESTEKÇİLERİ GÜÇ KAYBEDİYOR

ABD ekonomisine katkı sağlayan değerler açısından bakıldığında, dünyanın en büyük ekonomisinin bir numaralı müşterisi Avrupa’da ekonomik veriler hayal kırıklığı yaratıyor. Avrupa’nın en parlağı Almanya’dan bile duraklama sinyalleri geliyor.

ABD İÇİNDE DE İŞLER İYİ DEĞİL

ABD içinde de veriler pek iyiye işaret etmiyor. Ülkedeki küçük işletmeler satışlarında büyük düşüşler görüyor

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.