Cyber Monday indirimleri nasıl takip edilir?

Cyber Monday indirimlerinden faydalanarak alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. İşte Cyber Monday hakkında merak edilen her şey…

0
3397

Cyber Monday nedir?

Cyber Monday Türkçe Siber Pazartesi anlamına gelmektedir. Cyber Monday Amerika’da Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Pazartesi günüdür. Cyber Monday indirimlerden yararlanabileceğiniz online alışveriş günlerden biridir. Cyber Monday, Black Friday indirimlerini kaçıranların ofis veya evlerinde konforlu bir şekilde online alışveriş yapmaları için oluşturulmuş bir gündür.

Black Friday ve Cyber Monday arasındaki fark nedir?

ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma Black Friday günüdür. Black Friday günü ABD, Kanada ve İngiltere’de kutlanır. Her ne kadar bu ülkelerde Black Friday günü kutlansa da son zamanlarda tüm dünyayı kasıp kavuran bir alışveriş çılgınlığı haline dönüştü. Black Friday’e özel mağazalar indirime gidiyor. İnsanlar bu indirime kendini kaptırarak erken saatlerden başlayarak, gecenin geç saatlerine kadar alışveriş yapıyor. Black Friday’ı kaçıranların imdadına Cyber Monday yetişiyor. Black Friday’de alışveriş yapma imkanı bulamayanlar için oluşturan  Cyber Monday ile keyifli online  bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Black Friday ve Cyber Monday’i de alışveriş çılgınlığı olarak tanımlayabiliriz. Aralarındaki en büyük fark ise Cyber Monday’de sadece online alışveriş yapılıyor olmasıdır.

Çoğu kişi Black Friday ve Cyber Monday’in resmi tatili olduğunu zannediyor ama tamamen yanlış bir bilgidir. Bu günler resmi tatil olarak ilan edilmemiştir sadece insanların indirimlerden  faydalanarak alışveriş yapmalarına yönelik günlerdir.

Cyber Monday ne zaman başlıyor?

İnternet sayesinde artık istediğimiz ürünü dünyanın neresinden olursa olsun alma imkanına sahibiz. Şimdilerde ülkemizde satışı yapılmayan veya fazla pahalı olan ürünleri Black Friday ve Cyber Monday gibi indirim günlerinden almamız kolay bir hale geldi.

Cyber Monday 28 Kasım Pazartesi günü başlıyor. Cyber Monday seneler içinde Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkede online indirimli alışverişin yapıldığı geleneksel bir gün haline gelmiştir.

Cyber Monday Türkiye indirimleri nasıl takip edilir?  

Cyber Monday Türkiye’de çok fazla bilinmese de ülkemizde de kutlanan bir gündür. Çoğunlukla Amerika ve İngiltere yaygın olan Cyber Monday gününde Türkiye’de de pek çok online alışveriş sitesi indirime gidiyor. Bu siteleri takip ederek online indirimli alışverişin keyfini yaşayanlardan biri de siz olabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.