Davutoğlu oy artışının nedenini açıkladı

0
1859

AK Parti'nin büyük başarı kazandığı 1 Kasım Genel Seçimi'nin ardından ilk kez İstanbul'a geldi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu partililer, Atatürk Havalimanı'nda büyük bir coşkuyla karşıladı.

Davutoğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a gelişi öncesinde Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nin bulunduğu bölgeye araç girişine izin verilmedi. Partililer, kontrol noktalarından geçerek, Devlet Konukevi önünde oluşturulan alana alınmaya başladı.

Başbakan Davutoğlu da havalimanında toplanan kalabalığa hitap etti.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar;

İstanbul bizim siyasetimizin omurgasıdır. Size Konya'dan Hz. Mevlana'dan, Ankara'dan selam getirdim. İlk başkentimiz Konya, Cumhuriyetimizin başkenti Ankara, şimdi de cihan devletinin başkenti İstanbul'dayız.

HİÇBİR GÜÇ KARŞISINDA EĞİLMEDİK

Davos dönüşünde buraya indiğimiz günü de hatırlıyorum. Hiçbir güç karşısında eğilmedik, eğilmeyiz. Bugün ayrıca 3 Kasım AK devrimin günü. 3 Kasım 2002'de AK devrimi başlatan İstanbul aşığı Cumhurbaşkanı'mıza selamlarımı iletiyorum.Onun da selamları var size.

OYLARIMIZ HEP YÜKSELDİ

3 Kasım 2002'de 1,5 yıllık bir partiye yüzde 34,5'la iktidarı vermiştiniz. O günden sonra oylarımız hep yükseldi. 14 yıl iktidardan sonra tekrar yüzde  49,5'la bize millet güvenini gösterdi. Milletimize teşekkür ediyoruz. Bana gazeteciler sordu, 'bu artışın sebebi ne' diye. Tek bir cevabı var, samimiyet, samimiyet, samimiyet.

"KAZANAN 78 MİLYON VATANDAŞIMIZDIR"

1 Kasım'da Hz. Mevlana'nın önünde sorduğumuz sözü yine veriyorum biz bu topraklara ancak sevgi tohumları ekmeye geliriz. Buradan bir kez daha milletimize sevgimizi muhabbetimizi ilan ediyorum. Bu seçimin mağlubu yoktur, bu seçimin galibi bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır. Ülkemiz ve demokrasimizdir.

"EN BÜYÜK PAY İSTANBUL'UN"

Bu seçimlerde her zaman olduğu gibi en büyük pay İstanbul'un oldu. İstanbul'da oylarımız 985 bin arttı. Demek ki biz 985 bin kardeşimizin gönlüne girmişiz. Bundan sonra nice gönüllere girmeye devam edeceğiz. Hizmet edeceğiz. Değerli İstanbullular, son iki günde AK Parti kitleleri Türkiye'nin her yerinde zaferi kutladı. Hiç kimsenin kalbini kırmadık, kimseyi üzecek bir kelamda bulunmadık.

"ASIL BAYRAM 2023'TE OLACAK"

2019'un ayak seslerini duyuyorum ancak asıl bayram 2023 yılında olacak. Tekrar İstanbul'a teşekkür ediyorum. Milletvekili sayımız 39'dan 46'ya çıktı. Böyle aşk dolu bir kitleye sahip olduğumuz için sizlerle gurur duyuyoruz. Hiç kimse kıskanmasın kimse çatlamasın, sadece gıpta etsin. Aziz İstanbullular bugün dinlenme günü değildir. Bugün yola çıkma günüdür. İlk günkü aşkla haydi Bismillah diyoruz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.