Destek Nedir?

Teknik analiz yönteminden faydalanarak destek ve direnç seviyelerini belirleyebilir ve Forex piyasasında bu doğrultuda alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

0
2667

Destek ve direnç seviyelerini doğru belirlemek için öncelikle teknik analizi öğrenmelisiniz. Teknik analiz de geçmişteki fiyat değişimlerinden yola çıkarak gelecekteki fiyat hareketleri tahmin edilir. Bu analiz yönteminden faydalanarak yapacağınız işlemlerin sağlıklı olabilmesi adına destek ve direnç kavramlarına hakim olmalısınız. Peki, nedir destek? Destek seviyesinde fiyatı gerileyen herhangi bir yatırım enstrümanda belli bir seviyeden itibaren fiyatın tekrardan aşağıya inmeyeceği farz edilir. Destek; genellikle talebin arzın üzerinde olduğu noktaları gösterir. Fiyatların destek seviyesi olarak görülen seviyeden aşağıya kolayca geçemeyeceği öngörülür. Fiyat destek seviyesinin altına sarkarsa o zaman fiyatta düşüşün devam edeceği varsayılır. Bir alt seviyedeki destek ise işler. Fiyatlar destek seviyesinden geri döndüğünde ise yükselişin devam edeceği kabul edilir.

Grafiklere bakarak destek ve direnç seviyelerini tespit etmek mümkündür. Ancak yatırımcıların çoğu aynı noktaları destek veya direnç seviyesi olarak belirlememiş olabilir. Dolayısıyla destek ve direncin doğru belirlenmesinde tecrübe önemlidir. Siz de teknik analiz eğitimlere katılarak, doğru kaynakları takip ederek zaman içerisinde tecrübe kazanabilirsiniz.

TEKNİK ANALİZ NEDİR? TIKLAYIN!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.