Dikkatler bu veriye odaklandı

0
2933

Avrupa hisseleri, yatırımcıların ABD konut satışları verisini beklemesi ile yükselirken, Stoxx Europe 600 Endeksi üst üste dördüncü çeyreği de artışla tamamlamaya hazırlanıyor. ABD endeks vadelileri büyük bir değişiklik yaşamazken Asya hisseleri yükseldi.

Royal Philips NV yüzde 3 tırmanırken, H.Lundbeck A/S ise felç tedavisinin son aşamalarda başarısız olduğunu açıklamasının ardından son iki ayın en dik düşüşünü kaydetti.

Gösterge endeks Stoxx 600 Endeksi yüzde 0.3 yükselerek Londra saati ile 08:10'da 342.93 puan oldu. Endeks ikinci çeyrekte yüzde 2.6 tırmanarak, Mart 2010'dan bu yana en uzun çeyrek dönemlik kazanç periyodunu kaydediyor. Stoxx 600 Haziran ayında ise Irak'taki olaylar ve hayal kırıklığı yaratan ekonomik verilerin Avrupa Merkez Bankası teşvik tedbirlerini gölgede bırakması ile yüzde 0.4 aşağıda. Standard & Poor's 500 vadelileri yüzde 0.1'den az bir artış kaydederken, MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.2 yükseldi.

ABD'de bugün saat 10:00'da (TSİ 17:00) açıklanacak olan konut askıda konut satışları verisi öncesinde, Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı satışların Mayıs'ta yüzde 1.2 yükseldiği yönünde. Askıda konut satışları Nisan ayında yüzde 0.4 artış göstermişti.

Bugün açıklanan bir başka veriye göre ise, Almanya'da perakende satışları Mayıs'ta bir önceki aya göre yüzde 0.6 geriledi. Ekonomistlerin beklentisi yüzde 0.8 artış olacağı yönündeydi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.