Dolar bugün ne olur? 18.11.2016

Dolar dün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın konuşması ile sert yükseldi. Peki, dolar bugün ne olur? İşte dolara yönelik beklentiler...

0
2057

Dolar rekora doymuyor!

Dolar/TL Fed Başkanı Janet Yellen’ıın dün yaptığı konuşmasında, Fed’in faiz artırımına yakın olduğunu söylemesinin ardından yükselişe geçti. Dün 3.31 TL’nin altına inen dolar Fed Başkanı’nın Aralık’ta faiz artırımı sinyalini vermesiyle adeta tırmanışa geçti.

Dolar güne nasıl başladı? 

Dün gece uluslararası piyasalarda 3.3876 TL’ye kadar çıkarak tarihi zirvesini gören dolar, güne 3.38 TL’nin üzerinde başladı.

Fed Başkanı Janet Yellen, ABD’de açıklanan verilerin istihdamda artışa ve enflasyonda yükselişe işaret etmesi halinde faizlerin “görece yakın” dönemde artırılabileceğini söyleyerek, faizlerin gelecek ay artırılabileceğine dair açık bir ipucu verdi.

Dolar bugün ne olur? 

Uzmanlar; dolar/TL’de 3.3830’nun gün içi direnç olarak takip edilebileceğini vurguluyor. Fiyatlama 3.35’in üzerinde kalmaya devam ederse kurdaki yükseliş hareketinin 3.40 seviyesine doğru bir yolculuğa çıkmak isteyeceğini belirtiyor.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.