Dolar’da düşüş sürecek mi?

0
2669

Haftaya 2,2329 seviyesinden başlayan Dolar/TL kuru, son iki haftanın en düşük seviyesi olan 2,2197'ye geriledi.Dün gün içinde 2,23'ün altına sarkan Dolar, tepki alımları ile günü 2,2313'ten tamamlamıştı, bugün ise bankalararası piyasada güne dünkü kapanış seviyesinden başlayan Dolar/TL, küresel piyasalarda dolar endeksindeki düşüşten bulduğu destekle son iki haftanın en düşük seviyesi olan 2,2197'ye geriledi. Dolar/TL şu dakikalarda 2,2206 seviyesinden alıcı bulurken, güne 2,7787'den başlayan Euro/TL ise Euro/Dolar paritesindeki yükselişin etkisiyle 2,78 seviyelerinden işlem görüyor.

DOLAR NE KADAR?

Düşüşler alım fırsatı olabilir

Yurt içinde perşembe günkü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı kararı ile cuma günkü kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin Türkiye not görünümüne ilişkin açıklamaların Dolar/TL kurunun seyri açısından önem taşıyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çıkış stratejisinde bir değişiklik olmadığı sürece dolardaki değer kayıplarının sınırlı olabileceğini tahmin ediyor. Bu nedenle dolar/TL'de son dönemde görülen düşüşlerin kısa vadeli olabileceğini belirten analistler, 2.22'nin üzerinde kaldığı sürece yeniden yukarı yönlü hareketlerin görülebileceğini belirtiyorlar. Dolar/TL'nin 2,22'nin altına gerilemesi durumunda ise 2,20 seviyesinin gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.