Fintech Nedir?

“Financial Technology”nin kısaltması olan Fintech, finans ve teknolojiyi bir araya getiren ve girişimcilerin önünü açan bir kavramdır.

0
5454

Son zamanların en çok konuşulan konusu olan Fintech, teknolojinin hayatımıza getirdiği yeniliklerden sadece bir tanesi. Fintech, finansal hizmetlerin kolay, iyi ve hızlı verilmesi amacıyla oluşturulmuş bir yeniliktir.

Fintech Türkiye’de hızla büyüyor!

Fintech, mobil ve online’da oluşturulan finansal işlemler aracılığıyla bu iki alanı birleştirdi ve büyük bir yenilik yarattı. Özellikle kullanıcılar için kolaylık sağlayan Fintech, tahsilat sistemleri ve mobil ödeme ile finans sektörünü yakından etkilemeyi başardı.

Tüm dünyayı kasıp kavuran bir trend olan Fintech, Türkiye’de de hızlı büyüyor. Son 5 yılda Türkiye’deki Fintech yatırımı 1.1 milyon dolardan 9.6 milyon dolara yükseldi. Fintech  girişim sayısı da  200’ün üzerine çıktı. Bu yılın Fintech yılı olması ve Türkiye’nin Fintech işlem hacminin 19.6 milyar dolara kadar ulaşması öngörülüyor. Ayrıca ülkemizde e-fatura, e-devlet,  para tahsilatı, ödeme sistemleri ve para transferlerinde sunduğu fırsatlar da gözden kaçmıyor.

Fintech, teknolojinin desteğiyle kullanıcıların finansal hizmetlere yeni yollardan ulaşmasını hedefliyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.