Gözler şimdi istihdam verisinde

0
2710

Dün Mart'tan bu yana en dik düşüşü kaydeden Euro Stoxx 50 Endeksi kontratları, bugün Londra saati ile 07:10'da yüzde 0.1 aşağıda seyrediyordu. MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.9 gerilerken, Standard & Poor's 500 endeks vadelileri gösterge endeksin dün yüzde 2 kaybetmesinin ardından bugün yüzde 0.2 yükseldi. S&P 500 dünkü kayıpla Temmuz ayını yüzde 1.5 aşağıda tamamladı. Dolar Güney Kore wonu karşısında güçlendi ve yen karşısında 2001'den bu yana en uzun yükseliş sürecini kaydediyor. WTI petrol emtia fiyatlarının Mayıs 2012'den bu yana en kötü aylık performansı ile düşüşü beşinci güne taşıdı.

Çin'de imalat sanayi Temmuz ayında yükseliş gösterdi. Yatırımcılar, Fed'in politika faizini beklenenden daha hızlı artırıp artırmayacağına yönelik bir fikir yürütebilmek adına, ABD'de bugün açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisini bekliyor. Moody's, Arjantin'in görünümünü negatife düşürürken, S&P bu hafta içinde ülkenin temerrüde düştüğünü söylemişti.

MSCI Asya Pasifik Endeksi dün yüzde 0.4 gerilemesine rağmen 2014 yılı genelinde yüzde 2.1 yukarıda. Endekste değerleme 13.5 kat düzeyinde seyrederken, S&P 500'de 16.2, Stoxx Europe 600'de ise 15.2 düzeyinde. Dün yaşanan sert satışlar Dow Jones'un bu yılki kazancını geri vermesine neden oldu.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.