İş dünyasından Davutoğlu yorumları

0
2544

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, yaptığı yazılı açıklamada Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti genel başkanı ve başbakan adaylığıyla ilgili olarak, "Türkiye'nin bir tacir devlet olarak yükselişinde ve ihracatçılarımızın yeni coğrafyalara açılmasında ilham veren büyük bir düşünür ve devlet adamının, ülkemizin güven ve istikrarını koruyacağına inanıyoruz. Türkiye'nin 2023 ihracat stratejisinde belirlenen hedeflere ulaşmada sayın Davutoğlu ile yakın çalışmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

Büyükekşi, Dışişleri Bakanlığı görevi süresince çok yakın ve verimli çalıştıkları Davutoğlu'nun, AK Parti yetkili organları tarafından genel başkanlık ve başbakanlığa aday gösterilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, yeni görevinde başarılar diledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Nail Olpak ise "Davutoğlu, inanıyorum ki haftaya gerçekleşecek AK Parti Kongresi'nde genel başkan olarak seçilmesi halinde, Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle, başbakan olarak da üstün bir performans gösterecektir" dedi.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Hasan Sert de bir açıklama yaptı. Sert, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de son 10 yılda siyasi, ekonomik ve kültürel olarak önemli çalışmalara imza atıldığını belirterek, bu çalışmalar neticesinde kazanılan başarılarla ülkenin huzuru ve kalkınmasının hedeflendiğini ve bunlara ulaşıldığını ifade etti.

İTO: BÜYÜK HİZMETLER SUNACAK

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye'nin başarılı dış politikasının mimarlarından olan Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan olarak da büyük hizmetlerde bulunacağına yürekten inandığını bildirdi.

Davutoğlu'nun Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı adaylığını memnuniyetle öğrendiğini belirten Çağlar, şunları kaydetti:

"Ülkemizin başarılı dış politikasının mimarlarından olan Davutoğlu'nun Başbakan olarak da büyük hizmetlerde bulunacağına yürekten inanıyorum. Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi ile birlikte düşündüğümüzde Türkiye'nin, yaşadığı bu değişimden güçlenerek ve daha da gelişerek çıkacağından şüphem yoktur. Sayın Bakanımızın adaylığının ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, kendisine başarılar dilerim."

TANRIVERDİ: EKONOMİ YÖNETİMİNDE DEĞİŞİM OLMASIN ARZUSU

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, yeni kabine oluşturulurken uyum içinde çalıştıkları ekonomi yönetiminde bir değişikliğe gidilmemesini arzuladıklarını belirterek, "İstikrarın önemini ve sonuçlarını son 10 yılda tüm Türkiye gördü" ifadelerini kullandı.

İHKİB Başkanı Tanrıverdi, Türkiye için yeni bir dönemin başladığını, Davutoğlu'nun Başbakanlığının memlekete hayırlı uğurlu olmasını dilediğini kaydetti.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.