İşte dolardaki ilk rakamlar

0
1633

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı ile liranın değer kaybı konusunda görüştüğünü ve TL'de ihtiyaç olması halinde "her türlü önlemin" alınacağını açıklamasıyla, dolar/TL dün test ettiği 2.6290 olan tarihi zirveden yönünü bir miktar aşağı çevirdi.

Dün 2,6290'a çıkarak rekorunu tazeleyen dolar bugün 2,61'in üzerinde güne başladı. Kur 2,61'in altına kadar indi. Bankacılar, Davutoğlu'nun açıklamaları ardından TCMB'nin döviz piyasasındaki volatilite için kısa sürede bir adım atabileceği beklentisi oluştuğunu belirttiler.

Son dönemdeki gelişmeleri anlatmak ve yatırımcıların kaygılarını gidermek üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ABD'de bulunuyor. Bankacılar, Davutoğlu'nun açıklamalarıyla tansiyonunun sınırlı olarak azalsa da son bulmadığını belirtirken, bugün piyasada TCMB'nin olası adımları, TSİ 10.30'da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yapacağı konuşma ve dolara küresel piyasada yön verecek ABD istihdam verileri yakından izlenecek…

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.