İstifa etti, adaylığını açıkladı…

0
2741

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TBMM'de yaptığı basın açıklamasında, CHP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini ve CHP'nin 6-7 Eylül tarihinde gerçekleştireceği olağanüstü  kurultayda CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İnce, "Bugün itibariyle yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen CHP Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ettim. Az önce dilekçemi gönderdim. Sayın Genel Başkanı da arayarak görevi iade ettiğimi söyledim. Niçin bıraktığımı biliyorsunuz" dedi.

-Çözüm için Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı vardır ancak mevcut yönetimin bu noktada çözümü yoktur. CHP çözüm ve umut olmaktan uzaktır

-Bu baskın kurultayın, içeride seyirci olmadan, milletten kaçarak bir kurultay yapılmasını anlıyorum. Millet olmayan, sinema salonu gibi salonda kurultay yapılmasını sizler gibi anlıyorum. Bunun için aday oluyorum. CHP kurultayları, Türkiye'nin sorunlarını konuşma, geleceğine yön verme kurultaylarıdır. CHP kurultayları halka kapatılmış kurultaylar değildir. Sayın Genel Başkan, belediye başkanlarını, milletvekillerini, cumhurbaşkanı adayını belirledi. Tek başına belirledi. Şimdi de blok listeyi çok özlediklerini görüyorum.

-Tabii ki ne için bıraktığımı biliyorsunuz. Kurultayımızın tarihi belli oldu, genel başkanlığa aday olacağım. Ancak bu açıklamayı partimde ayrıntılı biçimde yapabilirim fakat grup başkanvekili olarak son kez Meclis’te yapınca adaylığımı açıklamış olacağım. Ayrıntılı açıklamayı partimde yapacağım.

BEN KAZANACAĞIM

-Ben kazanacağıma inanıyorum. İnsanların bir umutsuzluk içinde olduğunu düşünüyorum. Siz bakmayın şuradan şu kadar il başkanı, delege destek açıklaması yaptı diye. Bunlar olağan şeylerdir. Aslolan insanların vicdanıdır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.