Kadınların alışveriş yaparken dayanamadıkları 5 şey

Alışverişte lüzumsuz para harcamayacağım sözü tatlı ve şirin sebeplerle bozulur. İşte bu sebeplerin içinde öyle beş tanesi var ki kadınlar hayır diyemezken erkeklerin de hediye seçiminde imdadına yetişiyor.

0
2604

Bakımlı olmak, daha güzel görünmek, beğenilmek, şık olmak, hediye alarak sevilenleri mutlu etmek gibi hayatı güzelleştiren ve anlamlı kılan düşüncelerin çok büyük kısmı kadınların hassas taraflarını oluşturur.

İşte bu hassas yönler alışverişte birden büyük bir arzu ve tutkuya dönüşür. Gözler parlar, tatlı bir heyecan, sevinç, kasada küçük bir kararsızlık ve son alışverişte verilen kararının bozulacağının suçluğu, minik bir an ve mutlaka alınmalı kararını vermiş olmanın sevinci. İşte kadınlara tüm bu duyguları yaşatan 5 tane popüler obje var ki erkelerin de kadınları mutlu etmek için kullandıkları yöntemler arasına giriyor. Nedir mi kadınları mutlu eden 5 şey?

Şık gece elbiseleri, özel günlerin olmazsa olmazları

Her kadının katılacağı, gideceği bir özel gün vardır, yoksa da sevgilisi ile geçireceği özel bir akşam. İşte bu akşam giyilecek kıyafet asla yoktur. Mutlaka dolaptaki şifon elbise, kırmızı payetli tuvalet, askılı siyah elbise giyilmiştir. O vitrindeki elbise ise indirime girmiş ve o özel gün için biçilmiş kaftandır. Evet o vitrindeki şık gece elbisesi fiyatı düşmüşken daha az para ödenerek özel gün için mutlaka alınmalı.

Topuklu ayakkabı, çantasız da olmaz

Özel günlerin vazgeçilmez ikinci objesi topuklu ayakkabılardır. Kadınların çok büyük kısmının daha bebeklikten itibaren her kıyafetler her ortama uygun ayakkabısı vardır. O günde giyilecek şık gece elbisesinin altına babet, topuksuz ayakkabı, bot, ya da spor ayakkabı giyilmez ki. İşte alışverişte kadınların iradelerinin kırıldığı an uzun zamandır almak istediği ayakkabı da damping var ve o elbisenin altına giyilecek ince topuklu ayakkabı yok. Akılda olmaya para harcama gerçekleşir ve o ayakkabı hatta takımı olan çantası alınır.

Gençlik ve güzellik kremleri

Çantasında tuvalet aynasının önünde, banyoda mutlaka bir bakım kremi beraberinde nemlendiricisi, gecesi, gündüzü, toniği ve çok özellikli birçok krem. El, yüz, vücut krem. Cilt kurumasına, sarkmasına, çatlağına, temizliğine. Tam market alışverişi esnasında göze ilişen yeni özellikleri ile yeni piyasaya çıkmış kremler. İşte kadınların yeni kelimesinin geçtiği ve dayanamadıkları para harcayacakları diğer kalem alışverişin kahramanı kremlerdir.

Yaz, kış, gece, gündüz kokuları parfümler

Kadınlar çiçektir ve farklı her ortamda ve saatte güzel kokmalıdırlar. Tabii her parfümde aynı ortamda kullanılmaz. Aynı zamanda parfüm kadının kişiliğini temsil eder manifestosu ile arkadaşlarla da aynı parfüm kullanılmaz diyerek mutlaka o parfüm denenir ve alınır.

Mücevhersiz kadın olmaz ister imitasyon ister orijinal

Kadınlar arasına bir söz vardır, mücevhersiz kadın olmaz. Tasarımcılar, modacılar, stilistler hepsinin ortak kanısıdır, her kadına, kıyafete ve ortama uygun takı yani mücevher kullanmak. Hele de medyada son zamanlarda şıklık üzerine yapılan programlara lanse edildikçe tahtı sağlamlaşan mücevherler. Bu mücevherin imkanlar dahilinde küçük bir küpe, yüzük, kolye imitasyon olabilir ama kıyafetlerin üstünde anına yerini bulur

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.