Konut sigortası Nedir?

Konut sigortasında aylık taksit imkanından faydalanarak bütçenize bir anda yüklenmeden evinizi korumak için ilk adımı atabilirsiniz.

0
2599

Konut kredisi; evinizi ve ailenizi koruma altına almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Konut sigortasının asıl amacı; sıcak yuvanızı hırsızlıktan, terörden, kazalardan ve yıkılmalardan korumaktır. Hayatta başınıza nelerin geleceğini bilemezsiniz bu sebeple de konut sigortası yaptırarak olası risklere karşı önlem almalısınız.

Konut sigortası nasıl yaptırılır?

Herhangi bir sigorta şirketine başvurarak kolaylıkla konut sigortası hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle konut sigortası ile kendinizin ve sevdiklerinizin güvenini sağlayabilirsiniz.

Konut sigortasında aylık taksit imkanından faydalanarak bütçenize bir anda yüklenmeden evinizi korumak için ilk adımı atabilirsiniz. Konut sigortası yıllık olarak yapılır ve her sene yenilenebilir.  Tabii, uzun süre aynı sigorta şirketinden konut sigortası yaptırırsanız çeşitli kampanya avantajlarını kullanmanız da mümkün olabilir.

Konut sigortasında primler konutun bulunduğu il, ilçe ve deprem risk bölgelerine göre değişiklik gösterir.

Konut sigortası yaptırırken eşyalarınızı da koruma altına almak istiyorsanız belirli bir prim karşılığında kullanmakta olduğunuz ev eşyalarınızı da riskten koruyabilirsiniz.

Konut sigortası yaptırmak için ev sahibi olma şartı aranmaz. Eğer kiracıysanız sadece eşya teminatı karşılığında eşyalarınız koruma altına alınır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.