Migros’ta imzalar atıldı

0
2136

Anadolu Holding ile Migros'un ana hissedarı BC Partners’a bağlı Moonlight Capitals imzaları attı.Migros, BC Partners'ın, Anadolu Endüstri Holding (AEH) ile Migros'un ana hissedarı MH Perakendecilik'in tek ortağı arasında, Migros'un yüzde 40,25 hissenin AEH tarafından dolaylı olarak alınması amacıyla hisse alım sözleşmesinin imzalandığının şirkete bildirildiğini açıkladı. 

Hisse fiyatı 26 TL oldu

Şirketten 31 Aralık'ta KAP'a yapılan açıklamada, hisse devrinin gerçekleşmesinin resmi makam ve kuruluşlardan gerekli izinlerin alınmasına bağlı olduğu vurgulandı. Söz konusu sözleşmeye göre, hisse satışı nedeniyle BC Partners'a ödenecek tutarın hesaplanmasında daha önce açıklandığı üzere bir adet Migros pay fiyatı 26 TL'ye denk gelecek şekilde hareket edilecek. Gerekli izinlerin alınmasını takiben pay devirleri tamamlandığında, Migros'un yüzde 50 hissesine sahip olacak olan MH Perakendecilik'in yüzde 80,5 oranındaki hissesi AEH'in, yüzde 19,5 oranındaki hissesi ise BC Partners tarafından kontrol edilen Moonlight Capital'ın olacak. Migros'un geri kalan paylarının yüzde 30,5'ine Moonlight Capital sahip olacak, kalan yüzde 19,5 pay ise halka açık paylardan oluşacak.

Geiye kalan hisseleri devralma hakkı saklı olacak

BC Partners böylelikle iştirakleri Moonlight Capital ve MH Perakendecilik vasıtasıyla Migros hisselerinin yüzde 40,25'ini kontrol edecek. Satın alma işlemlerinin tamamlanması sonrasında, belirli şartlar ve süre dahilinde, Migros'un yönetim kontrolü AEH ve BC Partners tarafından eşit olarak paylaşılacak. Açıklamaya göre, Moonlight Capital'ın MH Perakendecilik'in yüzde 19,5 oranındaki hisse payına ilişkin olarak, pay devrini takiben 24 ay sonrasında, en çok 30’uncu ay bitene kadar gerçekleştirilmek üzere söz konusu hisseleri Moonlight Capital'ın satma hakkı ve AEH'nin ise satın alma hakkı bulunuyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.