Skype çeviri aracı nasıl kullanılır?

İnsanların daha iyi iletişim kurmaları adına aradaki dil engellerini kaldırmak amacıyla uygulamaya alınan Skype çeviri aracı artık cep telefonları ve sabit telefonlarla yapılan aramalar için de kullanılabilecek.

0
3516

Skype çeviri aracı tercüme özelliği ile yepyeni bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Senem Türkanoğlu/Editör

Skype nedir?

Skype, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü çağrı özelliği sayesinde dünyada milyonlarca kişinin iletişim kurmasını sağlıyor. 2003 yılında kurulan Skype, 2011 yılında dünya teknoloji devi Microsoft bünyesine katıldı. Merkezi Lüksemburg’da olan Skype dünyanın hemen hemen her yerinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıyor.

Skype nasıl kullanılır?

Skype kullanmak için öncelikle programı bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Ardından gerekli bilgileri doldurarak hesap oluşturabilir aile, arkadaş ve çevrenizdeki diğer insanları ekleyerek iletişim kurabilirsiniz. Tabii iletişim kurmak istediğiniz kişilerin de Skype adresi olması lazım.

Skype’ı bilgisayar ve mobil cihazın yanı sıra Skype özellikli bir televizyonda da ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Fakat Skype’ın bazı özelliklerinin ücretli. Abonelik satın alarak daha fazla özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca Skype’ın en son sürümünde yer alan görüntülü grup çağrısı özelliğini de keşfedebilirsiniz. Skype üzerinden iş arkadaşlarınızla ortak çalışma ve toplantı yapabilir ya da  yabancı dil öğrenebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda Skype’ı kullanmanız mümkün.

Skype çeviri aracı nedir?

İnsanların daha iyi iletişim kurmaları adına aradaki dil engellerini kaldırmak amacıyla uygulamaya alınan Skype çeviri aracı artık cep telefonları ve sabit telefonlarla yapılan aramalar için de kullanılabilecek.

Microsoft’un en popüler uygulamalarından biri olan Skype canlı görüşmelerinde uyguladığı anında tercüme özelliği ile özellikle iş dünyası tarafından yakından takip ediliyor. İş dünyasında oldukça ilgi toplayan Skype çeviri aracı iş toplantılarının kısa sürede vazgeçilmezi oldu.

Skype çeviri aracı nasıl kullanılır?

Skype çeviri aracını kullanmak istiyorsanız üç şeye ihtiyacınız var. Birincisi: Windows Insider Programı için kayıtlı olmanız, ikincisi: Skype uygulamasının son beta sürümünün (Skype Preview) indirmeniz ve son olarak da Skype kredisine sahip olmanız gerekiyor. Bu üç özelliğe sahip olursanız Skype’ın henüz beta sürümü için sunduğu gerçek zamanlı tercüme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Skype çeviri aracı şimdilik İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince (Mandarin), İtalyanca, Portekizce, Rusça ve Arapça dillerini destekliyor. Skype tercüme özelliği Skype çağrıları gibi çalışacak. Skype çeviri aracıyla bir kişiye çağrı yaptığınızda konuşmaların kaydedileceğini ve tercüme edileceğini duyabileceksiniz.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.