Zengin olmanın 5 yolu

Zengin olmak ve milyon dolarlar kazanmak… Bu bir hayal değil, gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Siz de dünyanın en zengin insanları arası yer alan ünlü milyarder Warren Buffett gibi olabilirsiniz.  İşte zengin olmanın 5 yolu:

0
3780
  1. Farklı olun

Başarılı ve zengin olmak istiyorsunuz farklı olup, fark yaratmalısınız.  İsminizin başarılarla anılması ve size bağlı çalışan binlerce kişi! Evet, bunların hiçbiri hayal değil insan istedikten sonra her şeyi yapabilir. Yapılmayanı yapın, başarı hikâyelerinden biri de sizin hikâyeniz olsun.

Steve Jobs’ın küçücük atölyede başlayan hikayesi dünyaca ünlü bir marka yarattı ve farkını ortaya koydu. Ünlü milyarder Warren Buffett ise herkesin yapmadığını yaptı ve eksik değerlenmiş yatırımların peşine düştü. Ve bu yolla piyasa ortalamasının üstünde para kazandı. Warren Buffett başarısının sırrını ise şöyle açıklıyor: İhtiyacın olanı satın al, katlanamayacağın riski alma, başkaları korktuğunda açgözlü ol, ne alırsan al ucuza al, piyasadaki çalkantıları düşmanınız değil, dostunuz gibi görün.

 2. Harcamalarınıza dikkat edin

Küçücük harcamalar ayın sonunda büyük meblağlar olarak karşınıza çıkabilir. Zengin olmak istiyorsanız paranızı kontrol etmelisiniz. Para kazanmak zor kaybetmek ise kolaydır. Bu bilinçle hareket ederek daha çok para kazanmak adına şimdiden harcamalarınıza dikkat etmeli ve birikime yönelmelisiniz. Ne demiş atalarımız: Damlaya damlaya göl olur.

3. Yatırım yaparak zengin olun

Doğru yatırım aracını seçerek kazanç sağlayabilir ve böylelikle zengin olabilirsiniz. Bunun için de kapsamlı bir araştırma yapmanız şart. Nerede, nasıl yatırım yapacaksınız? Kısa vadede mi yoksa uzun vadede mi bir yatırım düşünüyorsunuz? Bu ve benzeri sorulara yanıt bularak hareket etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; bilinçli bir yatırım yapmak ve strateji ile ilerlemek olmalıdır. Zengin olayım derken elinizdeki paradan da olmamalısınız. Her zaman bilinçli hareket etmekte fayda var.

4. Korkmayın!

Başarılı insanlar korku nedir bilmez. Eğer bir şeyi çok istiyorsanız bunun için ne gerekiyorsa onu yapmalısınız. Zengin olup, çok para kazanmak mı istiyorsunuz? O halde hedefinize giden yolda korkusuz olun ve pes etmeden ilerleyin.

5. Riskinizi doğru yönetin

Zengin olma yolunda riskler oluşabilir. Risksiz bir hayat ne yazık ki mümkün değil. Fakat doğacak riski öngörmek ve sonlandırmak sizin elinizdedir. Riskinizi doğru yönetirseniz   hayatta  başarılı olma olasılığınız artabilir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.