En etkili 5 iş kitabı

Kitap okuyan insan hızlı düşünür ve algısı oldukça kuvvetlidir. Beyin için oldukça yararlı bir aktivite olan kitap okuma iş hayatında oldukça büyük başarılara imza atmanıza vesile olabilir.

0
9407

Başarılı olup iyi işlere imza atmak ve adınızın başarılarınızla anılmasını istemez miydiniz? Evet, dediğinizi duyar gibiyim. Unutmayın ki; istemek başarmanın yarısıdır. Kimse başarılı olarak dünyaya gelmiyor. Bu yol zorlu bir yoldur. Fakat pes etmeden ilerleyebilirsiniz. Başarı yolculuğunuzda da bir takım materyaller size yardımcı olabilir. Bunların başında ise kitaplar gelir. İş dünyası üzerine yazılmış kitapları okuyarak başarı yolunda ilk adımı atabilirsiniz. İşte en etkili 5 iş kitabı:

Her şey Seninle Başlar

“Her şey seninle başlar! Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın. Hayatta ya tozu dumana katarsın, Ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin.”Kitabın içinde yer alan bu sözler sizi etkilediyse ve başarılı olmak istiyorsanız bu kitabı okunacak iş kitapları listesine ekleyebilirsiniz.

Yazar: Mümkin Sekman

 İlk 90 Gün

“ABD başkanının kendini kanıtlaması için 100 güne ihtiyacı var, sizinse 90 gününüz. Yeni görevinizde başarılı olup olamayacağınız ilk birkaç ayda içinde kendini belli edecektir.” Bu giriş cümlesiyle başlayan kitapta geçiş dönemindeki lider ve adayları için birçok tavsiye bulunuyor. Farklı bir hayatı görmenizi sağlayan kitapta, yeni bir göreve başlayan lider adaylarının zorlu geçiş süreçlerini nasıl daha kolay atlatabileceğinden bahsediliyor. İlk 90 Gün, geçiş dönemindeki yöneticilere kanıtlanmış stratejileri ile yol gösteriyor.

Yazar: Michael Watkins

İknanın Psikolojisi

Hayatın her alanında ikna etme ve ikna olma ve süreçlerinin konu edildiği “İknanın Psikolojisi” kütüphanenizde bulunması gereken iş kitaplarından biridir. Kitabın konu başlıkları ise şöyle; Kullanılan dilin ikan becerisindeki etkisi, fiziksel çekiciliğin iknaya etkisi ve ikan ile otorite ilişkisi, İstek nasıl kabul edilebilir hale getirilir?

Yazar: Robert Cialdini

Ekip Çalışması 101 Her Liderin Bilmesi Gereken Şeyler

120 sayfadan oluşan “Ekip Çalışması 101 Her Liderin Bilmesi Gereken Şeyler” isimli kitapta, liderlere yol gösterici yöntemler ele alınıyor. “Ekip çalışması her başarının kalbinde yatan tek gerçektir. Burada önemli olan, ekiplerin bir değerinin olup olmaması değil, bu gerçeğin farkına varıp, daha iyi takım oyuncuları olmaya çalışmaktır.” Bu ve buna benzer birçok etkili söz belki de sizin yaşamınıza büyük katkı sağlayacak ve başucunuzdan ayıramadığınız bir iş kitabı olacak.

Liderler için tam bir kılavuz niteliğinde olan kitap; Ekip Çalışması 101 de konu olarak takım elemanlarına olumlu enerji vermenin yöntemleri, uzun ömürlü bir takım nasıl yaratılır,  takımın yaratıcılığından ne gibi faydalar sağlayabileceğiniz ve takımı olumsuz etkileyen zayıf oyuncuları tespit edebilmeniz adına bazı yöntemler gösteriliyor.

Yazar: John C. Maxwell

Yeniden Başla: Hayalindeki İşi Yapmak İçin Kendini Keşfet

Hayalindeki yapmak isteyenler için hazırlanan görkemli kitap, 43 ülkeden 328 katılımcının doğrudan görüş ve tanıklığında hazırlandı. Hobilerinizi nasıl meslek haline getirebileceğinizi ve kendinizi nasıl keşfedebileceğinizi gösteren kitabı, hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka okumalısınız.

Yazarlar: Tim Clark, Alexander Osterwalder, Yves Pigneur.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDolar Rallisi Nedir?
Sonraki İçerikTapu Takas Nedir?

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.