Kolay para biriktirme metotları

Para biriktirme üzerine birçok yöntem denediniz ama hiçbirini başaramadınız mı?  Şimdi bildiğiniz tüm yöntemleri unutun! Paylaşacağımız kolay para biriktirme metotları ile artık paranızı kısa sürede biriktirebilirsiniz.

0
13396

Para üstünü almayı unutmayın

Markete gidip 80 kuruşluk bir gofret aldığınızı varsayalım. Siz, kasiyere 1 TL verdiniz ve kasiyerden 20 kuruş olan para üstünü almak istemediniz. Eğer para biriktirmek istiyorsanız 20 kuruş bile olsa paranızın üstünü mutlaka almalısınız. Bugün almadığınız yirmi kuruşlar birikerek 1 TL olacak, 1 TL’ler ise 10 TL olacak. Para biriktirmek istiyorsanız önce paranızın kıymetini bilmelisiniz. Marketten ya da manavdan almadığınız 10, 20 kuruşları bir bardakta biriktirebilirsiniz. Sonra da bu parayı kağıt para haline getirip ihtiyacınız doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Markete giderken büyük sepetler kullanmayın

Markette alışveriş yapmadan önce sepet seçimine dikkat etmelisiniz. Büyük sepetler yerine her zaman küçük olanları tercih etmelisiniz. Çünkü büyük sepetleri doldurma ihtiyacı hissettiğinizden “bunu mu, şunu mu alsam” derken bir bakmışsınız ki sepet dolmuş ve kasada yüklü bir miktar karışınızda sizi bekliyor. Bunu yaşamak ve çok para harcamamak adına küçük sepetleri kullanmalısınız. Ayrıca markete gitmeden önce alışveriş listesi hazırlamalısınız. Alınacaklar listenizde ihtiyacınız olan şeyleri yazmalı ve bunun dışında hiçbir ürünü satın almamalısınız.

İndirimleri takip edin

Para biriktirmenin kolay yollarından biri de indirimleri takip etmektir. Bir ürün almak istiyorsanız fiyat araştırması yapmalı ve o ürünün indirime girmesini beklemelisiniz.  Böylece daha az para harcayarak paranızın geri kalan kısmını biriktirebilirsiniz.

Saçınızı kendiniz boyayın

Bayanların en çok para harcadığı yerlerden biri de kuaför salonları. Artık para harcamak değil de kolayca para biriktirmek istiyorsanız özellikle en pahalı şeylerden biri olan saç boyamayı evinizde kendiniz yapmalısınız. Aslında saç boyamak sanıldığı gibi çok zor bir iş değil. Youtube’da bununla ilgili birçok video var. Bu videoları izleyerek saç boyama hakkında pek çok şey öğrenebilirsiniz. Saçınızı kuaförde boyatmak yerine kendini alacağınız saç boyası ile boyarsanız paranız cebinizde kalır. Bu da saç boyasına ayırdığınız paranın birikmesine sebep olur.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.