En etkili para biriktirme yöntemleri

En etkili para biriktirme yöntemlerini uygulayarak siz de artık para biriktirebilirsiniz. İşte para biriktirmenin en etkili yöntemleri… 

0
11328

Para biriktirme hakkında sayısız kitap okuyan ama bir türlü uygulamaya geçemeyenlerden misiniz? Tasarruf etmek için yanlış yöntemlere başvurup sonradan pişmanlar olanlardan mısınız? Şimdi tüm bunları unutun. Aşağıdaki maddeleri uygulayarak kısa sürede harcamalarınızı azaltabilir ve paranızı biriktirebilirsiniz.

Hesaplı elektrik kullanın

Elektrik faturanızın düşük gelmesini istiyorsanız, çamaşır makinenizi gündüz çalıştırmak yerine gece çalıştırmayı deneyin. Büyük ekranlı televizyonlar fazla enerji tüketiyor. Tasarrufa gidin ve küçük ekranlı televizyonları kullanın. Bu ve benzeri yöntemleri uygulayarak faturanızı düşebilir ve böylece paranızı daha az harcayarak, birikim yapabilirsiniz.

İkinci el kullanın

Para biriktirmek için ikinci el alışkanlığı edinmelisiniz. Almak istediğiniz yer neyse daha az para ödeyerek, o şeye sahip olabilirsiniz. Böylelikle hem paranız az gitmiş olur hem de almak istediğiniz eşyaya sahip olursunuz.

Not tutun

Küçük sandığınız harcamalarınız bile ay sonunda gelen kredi kartı faturası ile sizi şaşırtabilir. Yaptığınız tüm harcamalarınızı not ederek paranızı kontrol altına alabilirsiniz.

Toptan alışveriş yapın

Toplu alışveriş para biriktirmenin en etkili yollarından biridir. Toplu alışverişle alacağınız ürünleri daha ucuza getirebilir ve paranızı çok harcamamış olursunuz.

Kredi kartı kullanmayın

Kredi kartı ile alışveriş yaparken kendinize hakim olamıyor musunuz? Bu soruya cevap olarak, evet dediğinizi duyar gibiyim. Kredi kartını hayatınızdan çıkarak, alışveriş yaparken kendinize hakim olabilir, bütçenize göre hareket edebilirsiniz.

Online bankacılıktan faydalanın

Teknolojinin gelişmesi beraberinde pek çok yenilik getirdi. Bu yeniliklerden biri de; online bankacılık sistemi. Online bankacılık vaktinizi almadan, işlemlerinizi yapmanızı ve tasarruf etmenize yardımcı olur.

Sık sık dışarıya çıkmayın

Para biriktirip istediklerinize kavuşabilmek adına sık sık dışarıya çıkmamalısınız. Dışarıya çıkmanız demek para harcamanız anlamına gelir. Önce bir yemek sonra kahve diye başlayan harcamalara dur demek güçtür. Dolaysıyla dışarıda aşırı vakit harcamamalısınız. Yemeğinizi evde yiyerek tasarruf edebilirsiniz. Evde çok bunalıyorsanız da arada sırada sürekli olmamak kaydıyla dışarı çıkabilirsiniz. Dışarı çıkmamak yerine sadece yemek masraflarını hayatınızdan çıkartırsanız dahi paranız cebinizde kalır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.