Google’dan nasıl para kazanılır?

Google ile para nasıl  kazanılır? İşte Google’dan para kazanmanın yolları…

0
12386

Para kazanmanın pek çok yolu var. O yollardan biri de Google’dan para kazanmak. Şimdi Google’dan para kazanmaya değinmeden önce kısaca Google’dan bahsedelim. Teknoloji devi Google Larry Page ve Sergey Brin tarafından 1998 yılında kuruldu.  19 Ağustos 2004 tarihinde ise halk arz edildi. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştiren bunlara ev sahipliği yapan Google, karının büyük bir bölümünü AdWords reklamlarından elde etmektedir.  En çok ziyaret edilen web sitesi Google’nın verdiği başlıca hizmetleri şöyle sıralayabiliriz; mail, ajanda, Google da en çok aranan kelimeler, İngilizce Haberler, basılı kitaplar arama motoru, blog arama hizmeti, video arama motoru, resim, fotoğraf, grafik, çizim arama motoru, harita ve uydu görüntüleri.

Hemen hemen herkes günde bir kez de olsa Google’ı kullanılıyor. Milyonlarca web sitesi ve kullanıcıları arasında köprü oluşturulan Google araçları ile artık para kazanmak mümkün. Google’dan para kazanmanın iki yolu var; Google Adwords ve Google Adsense.

Google Adsense ile para kazanın

Google Adsense’i keşfetmeye başlayarak para kazanabilirsiniz. Google’ın popüler uygulamalarından biri olan Adsense’nden yararlanmak için bir web sitenizin olması gereklidir. Web sitenizin içeriğine göre reklam alabileceğiniz Google Adsense’nin reklam fırsatlarından faydalanarak kazanç sağlamanız mümkün! Kazanç oranınız ise web sitenizde gösterilen reklamların tıklanıp, tıklanmamasına ve ziyaretçi sayısına göre değişebilir. Ayrıca para kazanabilmek için AdSense hesabınızı Özel Arama Motoru hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekecektir.

Google Adwords ile para kazanın

Google AdWords reklamlarını doğrudan bireylerin web sitelerinde yayınlamasıdır. Google daha sonra, sitelerinde görüntülenen reklamlar için Web yayıncılarına, reklamın türüne bağlı olarak, reklamların kullanıcılardan aldığı tıklamalara veya reklam gösterimlerine göre ödeme yapar. Siz de Google Adsense ve Google Adwords’i etkili kullanarak para kazananlardan biri olabilirsiniz.

Google’da arama yapıldığında sağ tarafta Google reklamları çıkıyor. Google Adwords kullandığınızda sadece aranılan ilgi anahtar kelimede reklamlarınız gözükebilir. Google Adwords ile çok ufak bütçelerle, Google’da reklam verebilirsiniz. Google  Adwords’te  bütçe  ve kaliteli reklam metinleri ile reklamlarda üst sıralarda yer alınabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.