Para kazandıran partime işler

Para kazanma üzerine söylenmiş bir sürü söz, yazılmış pek çok yazı var ama bu seferki hepsinden farklı… Şimdi sadece boş vakitlerinizi değerlendirerek partime işlerden para kazanabilirsiniz. İşte para kazandıran o işler…

0
2523

Anket

Geliriniz yeterli değil ve boş vakitlerinizi değerlendirerek para kazanmak istiyorsanız,  o halde  anketörlük tam size göre bir iş olabilir. Firmalar genellikle yeni ürünler piyasaya sürmeden önce çeşitli anketler düzenler. Siz de bu anketleri yapan kişi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; anket şirketleriyle irtibata geçerek başvuru yapmak.

Tasarım

Teknoloji çağında yaşadığımız için artık hemen hemen her şeyi internetten yapmak mümkün.  Şimdilerde her şirketin bir kurumsal web sitesi, her topluluğun tanıtım sayfası, çoğu kişinin de bir bloğu var. Bu ortamı fırsata çevirmek ise sizin elinizde. Nasıl mı?  Web tasarımcılığı evden de yapılacak bir iş olduğundan her gün ortalama olarak 3, 4 saatinizi ayırarak hazırladığınız web sitelerini satabilir ve bu yolla iyi kazanç sağlayabilirsiniz.

Çeviri

İngilizce, Fransızca, Çince, İspanyolca çok konuşulan diller arasında yer alıyor. Bu ya da diğer yabancı dillerden birini ana diliniz gibi biliyorsanız,  partime işlerden çok para kazananlardan olabilirsiniz. İnternetin yaygın kullandığını göz önünde bulundursak, çeşitli çevirmenlik sitelerine üye olarak iş takip edebilir ve onlarca kişiye ulaşabilirsiniz.

Yaşam koçluğu

İnsanları dinlemeyi seviyorsanız, iyi bir yol göstericiyseniz yaşam koçluğu size göre bir meslek. Son dönemlerin en popüler mesleği yaşam koçluğu üzerine pek çok eğitim düzenleniyor. Bu eğitimlerden birine katılıp, sertifika alabilirsiniz. Böylelikle yaşam koçluğunu partime olarak yapabilirsiniz.

Yazı

Partime işler içinde en çok bilinenlerden biri de içerik editörlüğü. Kaleminize güveniyorsanız ve yaratıcıysanız içerik editörlüğü yaparak para kazananlardan olabilirsiniz.

Özel ders

Herhangi bir ders, bir müzik aleti veya spor… Eğer bir konuda uzmanlaştıysanız ders vererek bilginizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Üstelik verdiğiniz derse göre çok yüksek paralar kazanma şansı elde edebilirsiniz.

Grafik Tasarım

Evde bilgisayar başında 2-3 saatinizi ayırarak yapabileceğiniz partime işlerden bir diğeri de grafik tasarımcılığı. Tabii bu mesleği yapmak için  öncesinde iyi bir altyapı sahibi olmanız gerekiyor. Altyapınız varsa, çevreniz de genişse ve freelance çalışma sitelerine de üyeyseniz tasarımlarınızla büyük paralar elde etme imkanına sahip olabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.