Peki Ak Parti’nin başına kim geçecek?

0
2446

Erdoğan’ın ilk turda Köşk’e çıkmayı garantilemesinin ardından Ankara kulisleri de hareketlendi. Başkent Ankara’da Erdoğan’ın seçim zaferi kadar ‘yeni Başbakan’ın kim olacağı’ da en önemli gündem başlıklarından birisini oluşturdu.

Seçim sonuçlarını değerlendirmek için parti genel merkezinde kameralar karşısına geçen AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik’in açıklamaları kulisleri iyiden iyiye hareketlendirdi. Çelik yaptığı açıklamada bu akşam yapılacak Merkez Yürütme Kurulu’nda başbakanın kim olacağını belirleyeceklerini söyledi.

Çelik “Peki bundan sonra ne olacak, kim başbakan, genel başkan olacak, yeni bir hükümet nasıl olacak sorularını tabii kamuoyu haklı olarak soruyor. Bugün yapacağımız MYK toplantısı, yarın yapacağımız MKYK toplantısı, belki daha sonraki günlerde yapacağımız istişare toplantılarıyla da genel başkanımızı, başbakanımızı belirleyeceğiz.” diye konuştu.

Çelik’in açıklamalarının ardından gözler AKP Genel Merkezi’nde yapılacak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına çevrildi.

Ancak Erdoğan’ın Balkon konuşmasının hemen ardından toplanacağı söylenen toplantı bugüne ertelendi.

Erdoğan ise parti genel merkezindeki çalışmalarını tamamladıktan sonra Subayevleri’ndeki konutuna hareket etti.

DAVUTOĞLU,ARINÇ,BABACAN

Parti kulislerinde ismi en çok telaffuz edilen isim Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu. Başbakan yardımcıları Ali Babacan, Bülent Arınç ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’de ‘başbakan-toto’sunda adı geçen diğer siyasiler.

BİNALİ YILDIRIM SÜRPRİZİ

Adı 2 numaralı koltuk için geçen bir diğer isim ise Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım. 30 Mart yerel seçimlerinde görevinden istifa ederek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Yıldırım’ın, Erdoğan’a en yakın isimlerden birisi olması bu ihtimali güçlendiriyor.

ABDULLAH GÜL OLASILIĞI DÜŞÜYOR

Birkaç hafta önceye kadar Başbakan olmasına kesin gözüyle bakılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün isminin artık pek tellaffuz edilmemesi dikkat çekiyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.