Piyasalar fena karıştı! Tedirginlik artıyor

0
2792

İsrail’in Gazze’ye saldırıları küresel borsalarda risk algısını artırarak düşüşlerin yaşanmasına neden oldu. ABD borsaları hem İsrail hem de Rusya’nın düşürdüğü iddia edilen Malezya uçağının yarattığı endişelerle geriledi. Dow Jones Sanayi Endeksi yüzde 1’e yakın düşerken, S&P 500 1,1, Nasdaq ise 1,4 değer kaybetti.

AVRUPA DA DÜŞTÜ

Endişeler Avrupa borsalarının da günü düşüşle kapatmasına neden oldu. Alman DAX yüzde 1,07, İngiltere’deki FTSE 100 yüzde 0,6 değer kaybetti.

ALTIN YÜKSELDİ

Endişelerin artması güvenli limanlara olan ilgiyi artırdı. Altın ve ABD tahvilinin değerlendiği görüldü. Altın gelişmelerle 1317 dolara kadar çıktı. ABD 10 yıllık Hazine Tahvilleri’nin faizi düştü. KARŞILIKLI ATIŞMA İsrail ordusundan yapılan açıklamada Hamas’a büyük bir darbe vurulacağı belirtilirken, Hamas, kara harekatının korkunç sonuçlarının olacağına ve İsrail’in ağır bedel ödeyeceğine dikkat çekti.

UÇAK DÜŞÜRÜLDÜ

Amsterdam'dan Kuala Lumpur’a giden Malezya Havayolları uçağı Ukrayna’da düşürüldü. Yerden atılan bir füzeyle vurulduğu tahmin edilen uçakta bulunan 298 kişi hayatını kaybetti. ABD başkan yardımcısı konuyla ilgili yaptığı açıklamada uçağın havada patlatıldığına dikkat çekti.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.