ABD Doları/Singapur Doları – USDSGD Paritesi

0
685
1.36569
(-0)
Güncelleme Zamanı : 24/09/2018 - 22:12:00
Sembol
USDSGD
Son İşlem Fiyatı
1.36569
Satış
1.36649
Günlük En Düşük
1.36075
Günlük En Yüksek
1.36713
Açılış Fiyatı
1.36569
Kapanış Fiyatı
1.36365

ABD Doları/Singapur Doları – USDSGD Paritesi

USDSGD paritesinin Amerika’nın para birimi ile Singapur’un para birimi Singapur Doları (SGD) oluşturmaktadır. Minör pariteler arasına yer alan USDSGD döviz çiftinde Amerikan doları baz döviz, Singapur Doları ise karşıt döviz olarak işlem görmektedir.

Küresel ticarette az sermaye ile büyük işlerin başarıldığı rüya ülke olarak tanımlanan Singapur, sermaye kontrollerinin daha az ve ekonomik büyümenin yüksek olduğu yatırım cenneti bir ülke olarak görülmektedir. Singapur’un ekonomisi bir çok ülkeye göre referans sonuçlar üretmektedir. Bu ülkede faaliyette olan şirketlerin çok büyük kısmı yüksek kara sahiptir ve ülke dış ticaret fazlası vermektedir. Ülkenin ekonomisinin güçlü veriler üretmesi para birimini de güçlü kılmaktadır. Bununla birlikte ticaretin yoğun olduğu İngiltere ekonomisindeki gelişmeler ise ülkeyi dolayısıyla da Singapur dolarını sert etkileyebilmektedir.

USDSGD paritesini etkileyen temel faktörler arasında ise Asya ülkelerinin ekonomik verileri, Amerika Merkez Bankası, Singapur Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası’nın para politikaları, bu ülkelerin ekonomilerinin ürettiği büyüme, tarım dışı istihdam, enflasyon, perakende satışlar gibi önemli ekonomik veriler yer almaktadır. USDSGD parite fiyatlarını Forex sayfamızdan takip edebilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın: