PGSUS Hisse Senedi – Pegasus Şirket Tanıtımı

1990 yılında Aer Lingus, Silkar ve Net Holding ortak girişimiyle 2 uçaktan oluşan filoyla kurulan Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş., hava taşımacılığı konusunda faaliyet göstermektedir.

0
3478

Pegasus Hava Yolları’nın bünyesinde toplam 78 Adet uçak mevcuttur. Uçaklardan 66 adeti Pegasus, 8 adeti Izair-İzmir Havayolları A.Ş. ve 3 adeti Air Manas LLC. Co. adına uçmaktadır.

Yurt içinde 32, yurt dışında 69 olmak üzere toplamda 40 ülkede toplam 101 noktaya tarifeli seferler düzenleyen Pegasus Hava Yolları, Official Airline Guide (OAG) tarafından hazırlanan raporda 2011 ve 2012 yıllarında olduğu gibi 2013 yılında da koltuk kapasitesi açısından tarifeli uçuş gerçekleştiren Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” seçildi.

PGSUS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Pegasus Hava Yolları’nın ana faaliyet konusu yurt içinde ve yurt dışında her nevi hava taşımacılığı işlerini yapmak üzere kurulmuş olup, sözleşmesinde belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi için bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla belirlene iş ve işlemleri de yapabilir.

Pegasus Hava Yolları, Borsa İstanbul’da BIST 50 / BIST TÜM / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST 100 / BIST İstanbul / BIST ULAŞTIRMA / BIST HİZMETLER / BIST YILDIZ / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST 100-30 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.