AK Parti’nin genel başkanı kim olacak?

0
2848

Türkiye 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlendi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığının ardından merak edilen bir konu da kimin AK Parti'ye genel başkan olacağı. Konuyla ilgili Hürriyet'te yer alan haber şöyle:

Erdoğan’dan sonra AK Parti’nin başına kim geçecek? Başbakan kim olacak? Kulislerdeki bu iki yaşamsal sorunun yanıtını Bülent Arınç, Fatih Çekirge’ye açıkladı.

EKİM'DE GENEL BAŞKAN SEÇİLİR

“Sayın Başbakanımız seçilip mazbatasını alınca, başbakanlık bitecek. Geçici başbakan seçilecektir. Ekim ayında da genel başkan seçilir. Ondan sonraki mesele 2015’e kadar partimizin ve hükümetin götürülmesidir. İnşallah 2015’e kadar partimizi ve hükümetimizi götüreceğiz. O seçimlerden de başarıyla çıkacağız.”

GENEL BAŞKANLIĞA ADAY OLUR

“Ekimdeki kongrede parti, teşkilat isterse, istişareler Abdullah Gül derse, elbette Sayın Gül bu talebi geri çevirmez. Genel başkanlığa aday olur. Gül bu milletin sevdiği bir arkadaşımız. Başarılı bir Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Partimizin başına yakışır. 7 yıl ara verdiği için 3’üncü dönem şartı da yok.”

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.