Juncker, ikna oldu… Anlaşma yakın…

0
1215

Euro Bölgesi liderler zirvesinden, Yunanistan ile yapılacak müzakerelerin sonucunu bekleme kararı çıktı. Zirveden ‘Anlaşma için çok çalışmalıyız’ mesajı çıkarken, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Yunanistan ile bu hafta bir anlaşmaya varılacağı konusunda ikna olduğunu söyledi.

'PERŞEMBEYE KADAR ÇÖZÜM SAĞLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ'

Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, önümüzdeki saatlerde perşembe sabahına yetiştirecek bir çözüm bulmaya çalışacaklarını kaydetti. Almanya Başbakanı Angela Merkel ise, AB liderlerinin perşembe günü yalnızca Eurogroup'un Yunanistan ile sağladığı bir anlaşmayı dikkate alacak duruma gelinmesini umduğunu belirtti.

'YENİ BELGE KAPSAMLI'

Eurogroup Başkanı Jeroen Dijsselbloem, Yunanistan'ın sunduğu yeni belgenin kapsamlı olduğunu ve müzakerelere yeniden başlamak için iyi bir zemin oluşturduğunu söyledi. Brüksel'de konuşan Dijsselbloem, bu hafta anlaşmaya varmak için kreditörlerle Yunan Hükümeti'nin önümüzdeki birkaç gün boyunca çok çalışacağını ifade etti. Dijsselbloem, işlerin yolunda gitmesi halinde bu hafta bir Eurogroup toplantısı daha yapacaklarını dile getirdi…

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.