Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari kredi kartı; ticari faaliyette bulunan şirketlere bankalar tarafından kullanmaları için sunulan kredi kartı türüdür.

0
4056

Ticari rekabette avantaj sağlayan ticari kredi kartı, kişisel harcamalar ve iş harcamalarını birbirinden ayıran bir karttır. Ayrıca işletmenin ya da çalışanların işletme adına yaptığı bir takım harcamaların kolay takip edilmesine, kontrol altına alınmasına ve nakit akışlarının düzenlenmesine olanak tanır.

Ticari kredi kartı nasıl alınır?

Ticari kredi kartı alabilmek için işletme sahiplerinin veya yetkililerinin ticari kredi kartı sunan bankalara başvuru yapmaları yeterlidir. Her bankanın kampanya ve koşulları farklı olabilir. Bu hususlar göz önünde bulundurularak ve kampanya koşulları incelenerek başvuru yapılmalıdır. İşletmelere özel hizmete sunulan ticari kredi kartlarının limitleri diğer kredi kartlarına göre daha yüksektir.

Ticari kredi kartının avantajları nelerdir?

Bankalar tarafından kurumsal müşterilerine özel sunulan ticari kredi kartları ile nakit çekilebilir, bireysel kredi kartlarında taksitli alışverişe kapanan ürünler taksitle satın alınabilir. Örneğin; bir ticari kredi kartı ile her model cep telefonunu taksitle almak mümkün.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.