Ve Gül açıkladı: Başbakan Davutoğlu

0
2702

Gül, İş dünyasından isimler, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine Çankaya Köşkü'nde veda resepsiyonu verdi. Gül, burada yaptığı konuşmada Başbakanlık için 'Davutoğlu'nu işaret etti. Cumhurbaşkanı, "Göründüğü kadarıyla devralacak arkadaşımız Dışişleri Bakanı Ahmet bey, siyasete de devlet hayatına da kazandıran benim. Umarım başarılı olur, destek oluruz" dedi. Cumhurbaşkanı resepsiyonun ardından gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

İSTANBUL'A YERLEŞECEĞİM

Görevinin sona ermesinin ardından Ankara'da kalmayı düşünmediğini ifade eden Gül, "İstanbul'a yerleşeceğim, Ankara'da olmayı şimdilik düşünmüyorum. Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişi nasıl davranırsa, ben de bundan sonra muhakkak ki öyle davranacağım" diye konuştu. 

PARTİYE NE ZAMAN DÖNECEĞİM FORMALİTE

Gelecek dönem planlarına ilişkin de konuşan Gül, "Tecrübemi yine davama, kendi kurduğum partinin başarılı olması için şüphesiz desteklemeye, aktarmaya çalışacağım. Politik kimliğime dönmekten daha doğal bir şey olamaz. Partiye ne zaman döneceğim formalite, ben kurucuyum" ifadelerini kullandı.Başkanlık tartışmalarına da değinen Gül, parlamenter sistemden yana olduğunu bir kez daha dile getirdi ve "Kuvvetler ayrılığını muhafaza eden başkanlık sisteminin de demokratik bir sistem olduğunu kimse yadsıyamaz" yorumunu yaptı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.