2015’te para nereye gidecek?

0
2720

Araştırma grubu Spectrem Group’un yaptığı son bir ankete milyonerlerin yeni yıldaki yatırım tercihi Avrupa.

cnbce.com sitesinde yer alan habere göre, mal varlıkları 1 milyon ile 5 milyon dolar arasında değişen 1500’e yakın yatırımcı katıldığı ankette bu yıl hangi ülkeler ve bölgelere yatırım yaparsınız diye soruldu.

Cevaplarda Avrupa yüzde 19’luk payla ilk sırada yer aldı. Avrupa’dan sonra Çin yüzde 15, Kanada yüzde 12 ve İngiltere yüzde 9 ile devam etti. Brezilya, Japonya ve Hindistan ise yüzde 8’lik pay aldı.

NEDEN AVRUPA?

Spectrem Group Başkanı George Walper, milyonerlerin Avrupa’da yatırımı tercih etmesinin nedenini, bu kıtada hükümetin işlere Çin, Brezilya ve diğer gelişen ülkelerdekine kıyasla daha az karışması olarak gösterdi.

Walper, “Milyonerlerin tercihlerini daha konforlu hissedecekleri alanlar belirliyor. Çin, Brezilya ve diğer ülkelere bakıldığında, istikrar ve hükümetlere karşı güvensizlik görülüyor” dedi.

Uzmanlara göre milyonerlerin Avrupa tercihi, kötünün en iyisi olmasından kaynaklanıyor. Avrupa’ya bakış 2011’den bu yana büyük bir değişim gördü. 2011’deki ankette deniz aşırı yatırımlar için en cazip ülke Çin olarak gösteriliyordu. Çin’den sonra Brezilya gelirken, Avrupa sonlardaydı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.