Altın fiyatlarında dikkat çeken hareket

0
2569

Altın, Fed'in tahvil alım programını sonlandırımasının beklendiği iki günlük toplantı öncesi, yatırımcıların dikkatlerini artan fiziki talebe çevirmeleri ile birlikte, iki haftanın en düşük seviyesinden yükseldi.

ALTIN FİYATLARI! TIKLAYIN…

Spot altın yüzde 0.5 yükselerek ons başına 1,232.40 dolara kadar çıktıktan sonra, Singapur saati ile 14:59'da, 1,228.74 dolara geldi. Metal erken saatlerde 1,222.62 dolara inerek 15 Ekim'den bu yana en düşük seviyesini gördü ve Ağustos ayından bu yana en uzun düşüş dönemi olan dört günlük kaybı sırasında yüzde 1.8 geri çekildi.

Altın geçen ay, dolardaki yükseliş ve altın destekli exchange traded fonlarının (ETF) varlıklardaki düşüş ile birlikte, yüzde 6.2 değer yitirdi. Fed yetkilileri, dün açıklanan askıda konut satışları verisinin Eylül ayında beklenenden daha az artış göstermesinin ardından, faiz artırımlarının zamanlamasını değerlendiriyor. Dünyanın en büyük altın alıcıları Çin ve Hindistan'da talep, festival ve düğün dönemleri olmasından dolayı, yılın dördüncü çeyreğinde hızlanıyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.