Altın’da bu seviyeler önemli…

0
2718

eçtiğimiz haftanın son işlem gününe yaklaşırken İsviçre Merkez Bankası'nın beklenmedik bir kararla kur sınırlamasını kaldırması ve faiz oranında indirme gitmesi ile altın fiyatlarında güvenli liman arayışları sebebiyle sert yükselişler yaşandı.

ALTIN FİYATLARI

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde görülen aşağı yönlü hareketler eş anlı olarak altına destek oldu. Bu desteği de arkasına alan altın, haftayı 1,280 dolar/ons seviyesinden tamamlamıştı.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Bu sabah itibariyle baktığımızda, spot altının ons fiyatı 1,275 dolar seviyelerinde geçiyor.

Analistlere göre; haftanın ilk işlem gününde ABD piyasalarının tatil olması, değerli metalde düşük hacimli işlemlerin gerçekleşmesine neden olabilir.

Bugün ABD’de Martin Luther King günü olması nedeniyle piyasalarda işlem yapılmıyor.

Altın için Yunanistan’ın 25 Ocak’ta yapacağı seçimler ve 22 Ocak’ta Avrupa Merkez Bankası’nın yapacağı toplantı kritik önem taşıyor.

Teknik seviyeler

Analistler, teknik açıdan incelendiğinde 1281 direncinin altında fiyatlanan değerli metal için bu seviyenin önemli olduğunu belirtiyor.

1281 direncinin korunması durumunda geçtiğimiz hafta gerçekleşen yükselişin düzeltmesini görebileceğimiz değerli metalde 1274-1270-1264 destek seviyeleri takip edilebilir. Hareketin devamında 1256 test edilebilir.

Yukarı yönlü harekette dikkat çektiğimiz 1281 direncinin aşılması durumunda ise 1287-1292 seviyeleri hedeflenebilir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.