Bahçeli’den seçim açıklaması

0
2438

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yakın tarihinin en sancılı, en sıkıntılı ve en çalkantılı döneminden geçtiğini belirtti.

Bahçeli’nin açıklaması açıklamasından satır başları şöyle;"Türkiye terörün koyu ve göz gözü görmez sisine kapılmışken, malum zihniyetin iktidar hesabı yapması, milli iradeyi küçümseyip sandıktan çıkan kararı farklı yöntemlerle karartması demokrasi tarihine kirli ve rezil bir kumpas olarak geçmiştir. Nitekim Erdoğan, 21 Ağustos'ta seçim tarihini 1 Kasım olarak açıklamış, 24 Ağustos'ta da aylarca üzerinde çalıştığı hamleyi yaparak, 7 Haziran milletvekilliği genel seçimlerinin yenilenmesine karar vermiş, örtülü olarak TBMM'yi fesh etmiştir. Bu Türk siyaset tarihinde ilk kez yaşanan talihsiz ve esef verici bir tablodur."

"Büyük milletimizin engin feraseti, muazzam irade ve hissiyatı 1 Kasım'da tüm tahmin ve beklentileri alt üst edecektir. 1 Kasım'da terörle milli güvenlik arasında seçim yapılacaktır. 1 Kasım'da bölücülükle kardeşlik arasında tercih yapılacaktır. 1 Kasım'da huzur ve sükunetle kan ve ölüm arasında oylama yapılacaktır. Ya terör Türkiye'yi yıkıp yok edecek ya da sandıktan yetki almış MHP terörün ve hainlerin kökünü kazıyacaktır. 1 Kasım çözülme sürecine son darbe olacaktır. 1 Kasım hırsız ve rüşvetçilerin mahkeme önüne çıkacağı karar ve kader anı olacaktır. 1 Kasım fiilen sistem değiştirenlere, özerklik ilan edip Türkiye Cumhuriyeti'ni çöküşe götüren mihraklara kalıcı ders niteliği taşıyacaktır." dedi

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.