Davutoğlu’ndan operasyon açıklaması

0
2612

Ahmet Davutoğlu  IŞİD’e yönelik düzenlenen hava operasyonuyla ilgili konuşma yaptı.

Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları ise şöyle;

TSK, ikinci bir emre gerek duymadan karşılık verecektir.

PKK'nın ve DAEŞ'in Eylemleri Eş Zamanlıdır

Seçimin ardından yeni bir siyasi döneme hazırlanırken, Türkiye terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı. PKK'nın ve DAEŞ'in eylemleri eş zamanlıdır.

Hedef Türkiye 

Suruç'taki saldırının hedefi oradaki vatandaşlarımız değil Türkiye'dir. PKK, DAEŞ ve DHKP-C'nin saldırıları demokrasiye yönelik. Bugün başlayan operasyonlar noktasal değil, bu bir süreçtir.

Hedefler Vuruldu

Bu sabah itibarıyla silahlı kuvvetlerimiz aldıkları talimat çerçevesinde Suriye sınırında, Türkiye'yi tehdit etme potansiyeli taşıyan DAEŞ hedeflerini, bize arz edilen noktalar olmak üzere yüzde 100 isabetle, tam bir başarıyla ortadan kaldırmıştır.

Operasyon durmayacak

Türkiye'yi tehdit eden en ufak bir hareketlilik karşısında da en şiddetli tepki gösterilecektir. Bir daha kimsenin Türkiye sınırlarını tehdit ettiği anda, Türkiye içinde herhangi bir eyleme kalkışmaması için de tedbirlerimiz sürecek.37'si yabancı uyruklu 297 kişi gözaltına alındı, operasyonlar devam ediyor. İstanbul'da bir DHKP-C üyesi silahla mukabelede bulunduğu için ölü olarak ele geçirilmiştir.

Gerekli tedbir alınacaktır

Hangi terör örgütü, kim, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına tehdit oluşturacak mahiyette yaklaşırsa ikinci bir emre gerek olmaksızın gerekli tedbir alınacaktır. Bundan hiç kimsenin tereddüdü olmasın.

Kimse devletin gücünü ikame edemez

Türkiye'de herkes izin verilen yerde gösteri yapma hakkına sahiptir. Kimse cenazeleri bahane ederek maskeli, silahlı gösteri yapmaya kalkmasın. Kimse niye müdahale edildi diye sormasın. Tek tek tespit edilip hesaba çekilecekler.Kimse devletin gücünü ikame edemez. Kim yapıyorsa bunlara cevap verilecek.

 

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.