Dolar kritik seviyeyi de aştı…

0
2650

Küresel para birimleri karşısında değerlenen dolar, Türk Lirası karşısındaki değerlenmesinin de artırdı. Küresel değerlenmenin etkisiyle dolar 2,2535 seviyesini test etti.

MEHMET ÇOBAN'IN ANALİZİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN…

DOLARDAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

Eylül başında 2.15 seviyesinin altında işlem gören dolar/TL güne TSİ 08.35'te 2.2398/2.2406 ile dünkü kapanış seviyelerinden başlarken aynı saatte sepet bazında TL ise 2.5490/2.5496 seviyesinde işlem gördü.

ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımlarının beklenenden daha erken başlayabileceği ve artışların daha hızlı yapılabileceğini gösteren açıklamaların ardından dolarda son haftalarda yaşanan değer kazancı nedeniyle Eylül başından beri baskı altında kalan TL 6 ayın zirvesinin hemen altındaki seyrini sürdürüyor.

ABD Merkez Bankası'nın ilk faiz artışı zamanlamasına ilişkin belirsizlik ile başlayan dolardaki değer kazancı süreci TL'yi baskı altında tutmayı sürdürüyor. Zaman zaman kâr realizasyonu ile dolar değer kaybı yaşasa da Temmuz ayı başından 80 seviyesinin altında olan dolar endeksi bu günden itibaren neredeyse aralıksız yükseliyor. Endeks TSİ 0832'de 85.161 seviyesinde bulunuyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.