Dolar ne olur?

0
439

Dolar güne nasıl başladı?

DOLAR NE KADAR? TIKLAYIN

Dün akşam saatlerinde 3.04'ün hemen altında günü tamamlayan dolar/TL bu sabah güne 3.0260/3.0265 seviyesinde güne başladı.

DOLAR 2016'DA NE OLUR? TIKLAYIN!

Piyasalarda gözler Merkez’de

Global piyasalar güne Çin’deki büyüme verisi ile başlangıç yaptı.  Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin 2015 yılının son çeyreğinde yüzde 6,8 ve 2015'in tamamında yüzde 6,9 büyüdü. Bugün içerde gözler saat 14:00'de açıklanacak Merkez Bankası'nın faiz kararında olacak.

Türkiye Merkez Bankası bugün ne yapar?

Uzmanlar; geçtiğimiz ay faizlerde değişiklik yapmayan TCMB’nin bu ayda bir hamle yapmasını beklemiyor. Ancak kur ve enflasyondaki yükselişe işaret edilerek Merkez Bankası’nın buna çok fazla kayıtsız kalmayacağı belirtiliyor.

Dolar ne olur?

Uzmanlar; dolar/ TL’de bugün hareketli saatler yaşayabileceğine dikkat çekiyor ve 3.04-3.0450 bölgesinin şu an için durak noktası olduğunu vurguluyor. Önemli bir sözlü yönlendirmenin ise satış getirebileceğinin altı çiziliyor. Dolar/TL paritesinde 3.0210’nun kırılmasıyla 3 TL’nin hedeflenebileceği belirtiliyor. Ayrıca MB’nin tepkisiz kalması ise dolar/ TL’yi 3.07’ye götürebileceğine işaret ediliyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.