Dolar ne olur?

0
2893

Fed 10 yıl aradan sonra ilk faiz artışını dün gerçekleştirdi. Janet Yellen’ın konuşmasını merakla takip eden piyasalar 25 baz puan  faiz artışından sonra bir nebze rahatladı.Fed Başkanı Yellen, konuşmasında ise  faiz artışı ile bir dönemi kapadıklarını ve bundan sonrasında artışların kademeli olacağını belirtti.

Dolar Fed sonrası güne nasıl başladı?

DOLAR NE KADAR TIKLAYIN!

Fed’in faiz artırması sonrasında satışların arttığı dolar/TL kapanışını 2.9309 seviyesinden gerçekleştirdi. ABD Merkez Bankası’nın bundan sonraki sıkılaştırma adımlarının kademeli olacağı mesajıyla da dolar/TL yeni güne düşüşle 2.9440/2.9455 seviyesinden başladı.

Dolar ne olur?

Uzmanlar; satış eğiliminin ağırlıkta olduğu dolar/TL'de aşağı hareketin devamında ilk olarak 50 günlük ussel hareketli ortalamanın geçtiği 2.91 ve ardından 2.90 seviyesinin destek olarak izlenebileceğine dikkat çekiyor. Bu seviyelerin altındaki fiyatlamalarda ise dolar/TL paritesinin 2.87’ye doğru çekilmeler gözlenebileceğinin altını çiziyor. Ayrıca uzmanlar yükselişlerde dolar/TL kurunda 2.95 ve 2.97’nin satıcıların artabileceği direnç seviyeleri olabileceğini vurguluyor.
 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.