‘Dolar’ın ateşi fena çıktı

0
2663

Yatırımcıların ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımları için görüşlerinin bankanın yaptığı bir araştırma ile uyuşmadığını göstermesi sonrası dolarda global olarak başlayan değer kazancının devam etmesiyle dolar/TL de yükselişini sürdürüyor.

DOLARDAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

 

Güne 2,1750'den başlayan dolar 2,1939 liraya kadar yükseldi. 

'2,19 KRİTİK SEVİYE'

Bankacılar bugün için kurda 2.19'un önemli bir teknik seviye olduğunu, bu seviyenin kırılması halinde yükselişin devam edebileceği görüşünde.

DOLAR NEDEN ARTIYOR?

Dolar, San Francisco Fed'in dün yayınladığı bir araştırmanın ardından bugün para birimleri sepeti karşısında 14 ayın yeni en yüksek seviyesinde işlem gördü. Çalışmaya göre yatırımcılar bankanın faizleri daha uzun süre düşük tutup daha yavaş artırmasını bekliyorlar.

Bankacılar San Francisco Fed araştırmasının faiz artışlarına ilişkin piyasa beklentilerin Fed'e göre oldukça iyimser olduğunu ve dolar fiyatlamalarının tam doğru olmadığını gösterdiğini söylediler. Geçen hafta 2,1545'e kadar gerileyen ancak 2,15 seviyesini aşağı kıramayan ve bu nedenle yönünü tekrar yukarı çeviren dolar/TL dün akşam 2,1660 civarında işlem görüyordu.

EURO/DOLAR 14 AYIN DÜŞÜĞÜNDE

Euro/dolar paritesi de doların değer kazanmasına bağlı olarak 1,2860 ile 14 ayın en düşük seviyesini gördü.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.