Dolar/TL’de yön yukarı mı?

0
527

Dolar/ TL dün 2.8775 seviyesine kadar yükseliş kaydetti sonrasında ise aşağı yönlü bir seyir izleyen kur bu sabah 2,86'nın üzerinde güne başladı.

1 Kasım seçimlerinin ardından siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasıyla düşüşe geçen dolar/ TL, Fed başkanı Janet Yellen’ın Aralık ayında faiz artırımına işaret eden sözleri nedeniyle yükselişe geçti. Peki, dolar/ TL paritesinde yükseliş devam edecek mi?

Bugün dışarda Fed’in faiz kararlarına ilişkin belirsizlik ve içerde başkanlık sistemi tartışmalarının başlamasıyla kazançların tamamını koruyamayan dolar/TL’de, bugün tarım dışı istihdam verisinin belirleyici olması öngörülüyor. Ekim ayında 142 bin olarak açıklanan tarım dışı istihdam verisinde bu ay tahmin aralığı 150-240 bin yönünde değişimler gösterirken, beklenti ise 181 bin seviyelerinde.

Dolar ne kadar?

Uzmanlar, 100 günlük üssel hareketli ortalamasının üzerinde tutunmaya çalışan dolar/ TL paritesinde buranın üzerinde kalındığı sürece 2.90 hedefleneceğinin altını çiziyor. Ayrıca dolar/TL’de olası geri çekilmelerde ise 2.85 ve 2.80'nin destek seviyeleri olarak izlenebileceğine işaret ediliyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.