Endekste teknik görünüm nasıl?

0
2620

Banka ve sınai endeks pozitif açıldı. Yunanistan'ın kreditörler ile anlaşma sağlamasına ilişkin farklı haber akışı yoğun olarak geldi. Euro/dolar paritesinde buna bağlı olarak yaşanan inişli çıkışlı hareketler borsalara da yansıdı. Borsa İstanbul da dolardaki hareketlere paralel olarak inişli çıkışlı bir seyir izledi. Bugün piyasalar yurt dışı gündemi takip edecek. Yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmuyor ancak seçim anketlerinin yayınlanması yasaklar nedeniyle sona ermiş durumda.

Dolar güne 2,65 TL'nin çok az altında başladı. Dün itibarıyla dolarTL son 2 haftanın en yüksek seviyesini 2,6648 ile gördü.

Yurt dışı piyasa gündeminde Euro Bölgesi tüketici güveni; ABD’de bekleyen konut satışları, haftalık işsizlik başvuruları ve ham petrol stokları ile İngiltere’de GSYİH büyümesi önemli veriler olarak yer alacak.

BİST 100 TEKNİK ANALİZİ

Halk Yatırım tarafından hazırlanan BİST 100 analizinde şu değerlendirmeler yer aldı:

''84.292 puan seviyesinin 50 günlük hareketli ortalamanın hemen üzerinde olması pozitif görünüm açısından önemli. Piyasa 82.800 puan seviyesinden verdiği tepki ile bu bölgedeki desteği güçlendirdi. BİST100 için öncelikli hedefimiz 84.400 puan seviyesinin üzerinde bir kapanış. Bu kapanış gerçekleştikten sonra, 86.200 puan seviyesine bir kapanış gerçekleşebilir. Önümüzdeki hafta boyunca ise, siyasi belirsizlikler netleşmeden bu seviyenin üzerine çıkılmasını fazla olası bulmuyoruz. Dolayısıyla haftalık teknik strateji olarak, 82.000 puan seviyeleri alım fırsatı olarak değerlendirilirken, 86.000 puan seviyeleri ise kar realizasyonu bölgesi olarak kullanılabilir.''

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.