Erdoğan: Yeni bir süreç başladı

0
2954

Cumhurbaşkanı Erdoğan:  (IŞİD'e operasyon) İlk adım kararlı bir şekilde atıldı. Ama eş zamanlı olarak 16 ilde 300'e yakın noktada operasyonlarla yeni bir süreç başladı. Bu operasyon bundan sonraki süreçte kararlı bir şekilde devam edecektir.

Erdoğan'ın açıklamasının detayını ise şöyle; 

"Öncelikle ben şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bildiğiniz gibi 13 yıllık bir iktidar süreci içerisinde öncelikle demokratik açılım süreciyle başlayan bir adım vardı. Daha sonra bunu milli birlik ve kardeşlik projesiyle geliştirdik, ardından bir çözüm süreciyle taçlandıralım istedik.

Obama ile görüştük

Çarşamba akşamı Sayın Obama'yla da bir görüşmemiz oldu ve bu görüşmeyle de bölücü örgütün yanında DAEŞ terör örgütüyle mücadeledeki kararlılığımızı bizler teyit ettik. Dedik ki bizim için DAEŞ bir terör örgütüdür ve böyle bir terör örgütüne karşı Türkiye hassasiyetini korumaktadır.

Bu hassasiyetimizin gereği olarak da bu gece bildiğiniz gibi ilk adım kararlı bir şekilde atıldı. Ama eş zamanlı olarak ülkemizin 16 vilayetinde 300'e yakın noktada yapılan operasyonlarla bir süreç başladı ve bu süreçle birlikte çok sayıda şu anda zanlı gözaltına alınmış vaziyette.

Belli çerçevesinde İncirlik Üssü de kullanılacaktır

Burada tabii hedefler bellidir. DAEŞ başta olmak üzere gerek bölücü terör örgütü PKK olsun, bunun yanında DHKP/C olsun, diğer terör örgütleri olsun bizim için adlarının şöyle olması, böyle olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Bunların hepsi terör örgütüdür ve bu terör örgütlerine karşı da şu anda gerek hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz yani devletimiz atılması gereken her türlü adımı atacaktır. Bu bir kararlılıktır çünkü devletimizin olduğu yerde biz farklı bir devlet yapılanmasına müsaade edemeyiz.

Vatandaşımız devletine inansın, güvensin

Vatandaşıma bir defa korku atmosferi içerisinde yaşamamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü onların özgüveni her şeyin ötesindedir. Onlar özgüven içerisinde olmalıdır. Şunu da bilmemiz lazım ki; şu anda biz çok çok farklı bir mücadelenin içerisine girmiş bulunuyoruz ve bu mücadele içerisinde de sonuna kadar ne gerekiyorsa bunu yapacağız. Vatandaşımız devletine inansın, güvensin.

Bedel ödüyoruz

Bedel ödüyoruz ama bu terör örgütünü arkasına alanlar da ödeyecektir. Ellerinde silahla yürüyorsa güvenlik zaafı vardır.

Koalisyon olmazsa millete gidilir

Koalisyon sürecinde bugün de görüşmeler var. Koalisyon olur ya da olmaz. Koalisyon olmazsa millete gidilir.

Terör örgütleri silahı bırakmazlarsa neticesine de katlanırlar” dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.