Erdoğan’dan önemli açıklamalar

0
2374

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nun sarayda toplanmasının ardından 51 gün sonra yani 9 Mart'ta açıklanacağını açıkladı.Erdoğan, Süleyman Şah Türbesi operasyonu hakkında da konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamadan satır başları:

*Daha önce türbenin yeri 2 defa değiştirilmiştir. Bu 3. değişiklik oldu. Bu defa olağanüstü güvenlik şartları nedeniyle türbe daha güvenli bir yere nakli kubur ile aktarıldı. Operasyonun gerekçesi güçlüdür ve başarıyla yürütülmüştür.

*Bu asla bir geri çekilme değildir. Yapılan iş sadece görevli askerlerimizin can güvenliğini tehlikeye atmamak için başvurduğumuz geçici bir taşıma işlemidir.Türkiye bu taşıma işlemi ile anlaşmalardan kaynaklanan hiçbir hakkından da feragat etmiş değildir. Yine aynı şekilde toprağımız Suriye sınırları içinde mevcuttur.

*Şu an için türbeyi korumakla görevli askerlerimizin can güvenliği her şeyden önce geliyor.

Bu taşınma işlemiyle Süleyman şah türbesini ve oradaki askerlerimizi bize karşı adeta bir şantaj malzemesi gibi kullanmak isteyenlerin de işi bozulmuş oluyor.

*İçerideki bazı kişilerin kendi hükümetlerine çok ağır sözler söylemeleri son derece üzücüdür.

Türbe yine Suriye topraklarında sınırımız 200 metre mesafeye taşınmıştır. Bayrağımız artık Eşme köyünde dalgalanmaktadır.

*Nakil sırasında bir astsubayımız elim bir kaza sonucu şehit oldu.Bu operasyonda olay bir haftalık bir aylık değil aylardır bu çalışmaları yaptık. Plan gayet irade altında yürütüldü. Saat geldi an geldi ve yapılmak suretiyle bu netice alındı.

*9 Mart’ta Bakanları Kurulu’nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda toplayacağımızı belirtmek istiyorum.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.