Mobius’ten çağrı

0
3199

Piyasaların uzman tahmincileri Mark Mobius, Tom DeMark ve George Magnus, Çin hisselerinin ek düşüşler göstereceği konusundaki öngörülerinde ortak bir paydada buluşuyor. Uzmanlar, hükümetin 5.1 trilyon dolarlık piyasayı destekleme çabalarının nafile olduğunu belirtiyor. Söz konusu görüş, analistler arasında da benimsenmeye başlıyor. Çünkü hükümetin iki aylık kurtarma çabaları sürdürülebilir bir ralli tetiklemede başarısız oldu.

Franklin Resources Inc. para yöneticisi Mobius, Cuma günü Hong Kong’da verdiği bir röportajda, “Hükümetin müdahaleyi azaltmasını bekliyorum. İşe yaramadığını fark ediyorlar” dedi.

Yetkililer, II. Dünya Savaşı anma kutlamalarının olaysız geçmesinin ardından hisse senedi fiyatlarındaki düşüşlere karşı daha anlayışı olabilir. Çin piyasaları geçtiğimiz haftanın son iki işlem gününde kutlamalar dolayısıyla kapalı kalmıştı.

Hong Kong’daki Convoy Asset Management Ltd. kıdemli yatırım stratejisti Cedric Ma, “Çin, müdahalenin ne kadar faydasız olduğunu görmüş olmalı. Hükümet piyasaların düzeltmesine izin verecektir” diye konuştu.
 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.