Para biriktirmenin farklı yolları

Para biriktirerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki birbirinden farklı para biriktirme yöntemlerini deneyerek paranızı biriktirebilirsiniz. İşte para biriktirmenin farklı yolları:

0
3229

Küçük bir evde oturun

Büyük ev çoğu kişinin hayali. Sizin de hayaliniz de büyük bir evse para biriktirene kadar bu isteğinizi bir süre daha erteleyebilirsiniz. Özelikle kalabalık bir aile değilseniz küçük evleri tercih etmelisiniz. Neden mi? Çünkü küçük ev, büyük eve kıyasla daha az masraflı olacaktır. Büyük evi dolduracak eşyaya sahip olmak ayrı maliyet. Bunun yanı sıra büyük evin ısınması da zor, küçük bir evde daha az doğal gaz faturası ödeyeceğinizi göz önünde bulundurarak seçiminizi ona göre yapmalısınız.

Kalıcı makyaj  yaptırın

Kadınların en büyük masraflarından biri de hiç şüphesiz ki makyaj malzemeleri.  Kalıcı makyaj yaptırarak bu masrafın yarısından fazlasından kurtulabilirsiniz. Kalıcı makyaj yaptırarak makyaj malzemeleri masrafından ve makyaj için harcadığınız vakitten kurtularak para biriktirebilirsiniz.

Para biriktirmenin yolu: Hızlı alışveriş

Alışverişe çıkmadan bir liste hazırlayın. Böylelikle listenin dışına çıkmadan ihtiyacınız olanları satın alabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Tabii ihtiyaç listesini alırken de geniş bir zamana yaymak yerine hızlı bir şekilde ihtiyaçlarınızı satın alıp hemen marketten çıkma yolunu denemelisiniz. Eğer markette fazla vakit geçirirseniz gözünüze kampanyalı ürünler takılabilir, bir süre sonra o ürünleri de almak isteyebilirsiniz. Bu durumu yaşamamak ve ekstradan para harcamamak adına ihtiyacınız olan ürünleri alıp, marketi hızlı bir şekilde terk etmelisiniz.

Faturalarınızı düşünürün

Doğal gaz, su, elektrik, cep telefonu faturası derken yaşamımız bir hayli zorlaşıyor. Hele ki kış ayında ödediğimiz doğal gaz faturası adeta bir çileye dönüşüyor. Para birikimi yapabilmek için öncelikle faturalarınızı düşürme yoluna gitmelisiniz. Örneğin; kış aylarında odalarda mümkün olduğunca çamaşır kurutmayarak, evde bulunmadığınız dönemlerde ısıtıcınızın veya radyatörünüzün vanasını kısıp ya da kapatarak, kapı ve pencere çerçevesi etrafındaki çatlakları onararak, hava sızıntılarını önlemek için pencere bandı ve sünger kullanarak doğal gaz faturanızı düşürebilirsiniz. Bu örnekler çoğaltılabilir. Burada yapmanız gereken; faturalarınızı düşürecek etkili yöntemleri uygulamaya geçirerek para birikimi yapanlardan olmak!

Kısa saç ile tasarruf mümkün

Para biriktirmek istiyorsanız bir süre saçınızı kısa kullanmalısınız. Para ve zamandan tasarruf etmek için kısa saç ideal. Saçınızın kökü siz de elbet yine uzayacak 😉

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.