Petrol son 16 ayın dip seviyesinde

0
2590

Petrol vadelileri Londra’da kazanç ve kayıplar arasında dalgalı bir seyir izlerken, 22 Eylül’deki kapanış seviyesinden büyük bir değişik göstermedi. EIA’nın bugün açıklayacağı stok verisi öncesinden Bloomberg anketine katılan ekonomistler petrol stoklarının geçtiğimiz hafta 750,000 varil genişleyerek 363 milyon varile yükseldiği tahmininde bulunuyor. Suudi Arabistan ve Katar, ABD’nin IŞİD’e karşı Suriye’de düzenlediği ilk hava saldırılarına katılan ülkeler arasında yer alıyor.

PETROL FİYATLARINDAKİ SON DURU İÇİN TIKLAYIN…

Ayers Alliance Securities Jonathan Barratt, “Arzın arttığını görüyoruz. Piyasa Orta Doğu’daki gelişmeleri çok önemsemiyor” diye konuştu.

Kasım vadeli WTI kontratı Nymex elektronik işlemlerde 13 sent yükselerek Sidney saati ile 16:05’te varil başına 91.69 dolardan işlem gördü Kontrat, 22 Eylül’de 91.52 dolardan kapanış yaparak 1 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyeye geriledi. Tüm kontratlarda işlem hacmi 100 günlük ortalamanın yüzde 35 altında seyrediyor. Fiyatlar bu yıl yüzde 6.8 geriledi.

Kasım vadeli Brent petrolü kontratı Londra merkezli ICE Futures Europe borsasında 15 sent düşüş ile varil başına 96.70 dolardan alıcı buldu. Avrupa gösterge petrolü Brent ile WTI arasındaki fark 5.04 dolar seviyesinde. Dün 5.29 dolardan kapanış ile 1 haftanın en dar farkı görüldü.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.