Putin Türkiye’yi suçladı

0
2650

Kremlin'den de "Türk ürünlerine ambargo uygulamayı planlamıyoruz" açıklaması geldi.  Sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle angajman kuralları çerçevesinde düşürülen Rus uçağı ile gerilen ikili ilişkilerin yansımalarının bir ayağının da ekonomik olması bekleniyordu.  Konuyla ilgili yeni bir açıklama Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov'dan geldi. "Türk ürünlerine ambargo uygulamayı planlamıyoruz" diyen Rus sözcü Peskov ,Türk gıda ürünlerine bir ambargonun da ön görülmediğini belirtti.  

TÜRKİYE'DEN GERÇEKÇİ AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kremlin sözcüsü Peskov, Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili "Türkiye'den olaya dair gerçekçi bir açıklama bekliyoruz" dedi.  

15 ARALIK GÖRÜŞMESİ İPTAL EDİLMEDİ

Rusya'nın başkenti Moskova'da 15 Aralık'ta yapılması planlanan Putin-Erdoğan "ikili zirvesi"nin iptal edilmediğini belirten Peskov, Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili "soru işaretleri bulunuyor" açıklaması yaptı.  Peskov, “Erdoğan ve Putin’in 30 Kasım’da Paris’te düzenlenecek İklim Zirvesi’nde ayrıca bir görüşme yapması öngörülmüyor. Liderlerin arasında planlanmış bir telefon görüşmesi olduğu konusunda da bilgim yok” ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.